Psycholog – Psychologiczny Konsultant Procesu Studiowania

Psychologiczny konsultant procesu studiowania

Politechnika Białostocka zapewnia bezpłatną, anonimową, krótkoterminową pomoc psychologiczną studentom oraz pracownikom uczelni, zmagającym się z różnorodnymi problemami.

Na konsultacje indywidualne zaprasza Magdalena Narewska-Świrydziuk – psycholog, psychologiczny konsultant procesu studiowania.

Skontaktuj się jeśli:

• odczuwasz smutek, przygnębienie;
  • doświadczasz objawów lęku;
  • masz problem w radzeniu sobie ze stresem;
  • przeżywasz trudności w relacjach z innymi ludźmi;
  • trudno ci się przystosować do nowego środowiska lub nowej sytuacji;
  • przechodzisz kryzys życiowy.
Dodatkowo uczelnia oferuje

Udzielanie wsparcia psychologicznego studentom nakierowanego na:

• pokonywanie barier w studiowaniu wynikających z trudności natury poznawczej lub emocjonalno-motywacyjnej;
  • radzenie sobie ze stresem, m.in. w sytuacjach egzaminacyjnych;
  • efektywne uczenie się i studiowanie;
  • nadrabianie ew. zaległości w studiach;
  • realizację zadań;
  • skuteczne zarządzanie własnym czasem;
  • podejmowanie i realizowanie ambitnych wyzwań życiowych;
  • satysfakcjonujące spełnianie się w relacjach z innymi ludźmi.

Udzielanie wsparcia psychologicznego pracownikom nakierowanego na:

• przygotowywanie i prowadzenie zajęć;
  • poszukiwanie rozwiązań sytuacji trudnych i nietypowych w trakcie zajęć dydaktycznych oraz w relacjach ze studentami poza salą wykładową;
  • wypracowywanie adekwatnych, skutecznych i możliwych do zastosowania form wsparcia studentów z niepełnosprawnościami, w tym dla studentów z trudnościami natury psychicznej i poznawczej, z którymi wykładowcy i inni pracownicy uczelni mają kontakt;
  • podejmowanie działań profilaktycznych w trakcie zajęć, dyżurów oraz w relacjach ze studentami, służących ograniczeniu ryzyka pojawienia się zachowań niepożądanych u studentów;
  • ustalanie zasad efektywnej współpracy z osobami z niepełnosprawnościami poznawczymi.

Dyżury Konsultanta

Wsparcie udzielane jest w formie indywidualnych spotkań, kontaktu telefonicznego bądź wiadomości mailowej z zachowaniem pełnej dyskrecji.

Dyżury Konsultanta odbywają się w Biurze ds. Osób z Niepełnosprawnościami
we wtorki, środy i czwartki w godzinach 15:00 – 19:00 lub w ustalonym indywidualnie terminie.

W ramach profilaktyki zdrowia psychicznego w Politechnice Białostockiej zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do skorzystania z bezpłatnej, anonimowej konsultacji z psychologiem w formie rotacyjnych dyżurów na wydziałach:

• Wydział Architektury – 27, 28, 29 lutego w godzinach 15.00-19.00
  • Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku, sala 34A (sala Rady Wydziału) – 26, 27, 28 marca w godzinach 15.00-19.00
  • Wydział Elektryczny – 23, 24, 25 kwietnia w godzinach 15.00-19.00
  • Wydział Inżynierii Zarządzania – 28, 29, 30 maja w godzinach 15.00-19.00
  • Wydział Mechaniczny- 25, 26, 27 czerwca w godzinach 15.00-19.00
  • Z racji na adres stałej siedziby gabinetu psychologa nie ustalamy terminu dyżuru na Wydziale Informatyki.
Psycholog, psychologiczny konsultant procesu studiowania

Magdalena Narewska-Świrydziuk
797 520 670,