Kadra pedagogiczna

Kadrę Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego PB tworzy grono wyspecjalizowanych nauczycieli. Jest to zespół kreatywnych, chętnych do współpracy z uczniami i rodzicami pedagogów. Przez lata praktyki nasi nauczyciele wypracowali takie metody nauczania, które przynoszą najlepsze rezultaty, gwarantują wysoką jakość kształcenia uczniów, a także osiągnięcie satysfakcjonującego wyniku na egzaminie maturalnym. Nasi nauczyciele wiedzą, jak zdopingować uczniów do nauki i rozwijać ich pasje. Dbają przy tym o przyjazną atmosferę podczas zajęć i budowanie dobrych relacji z uczniami.

mgr Józef Piotr Klim
Dyrektor Szkoły

Jestem absolwentem Wydziału Historii filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku

Posiadam kwalifikacje i wiedzę w zakresie organizacji i zarządzania oświatą (m.in. byłem dyrektorem V LO w Białymstoku i wicedyrektorem Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku) oraz wieloletnie doświadczenie w pracy w administracji publicznej.

mgr Tomasz Grzegorz Buczkowicz
Wicedyrektor, Język polski

Od kilkunastu lat jestem nauczycielem języka polskiego, a w roku 2017 zostałem egzaminatorem maturalnym. Z ALOPB związany jestem od samego początku – najpierw jako nauczyciel i opiekun koła teatralnego, później koordynator, a w końcu dyrektor ds. programowych. Wcześniej uczyłem języka polskiego w renomowanych liceach, a także na Politechnice Połtawskiej (Ukraina). Pragnę tworzyć szkołę nowoczesną, nakierowaną na potrzeby ucznia, opartą na relacjach.
Jeszcze jako student byłem pomysłodawcą i organizatorem ogólnopolskiego festiwalu teatralnego, dlatego wiem, jak ważne jest wspieranie inicjatyw młodych ludzi

 

mgr Marek Gładzki
Matematyka, Koło matematyki stosowanej

Jestem nauczycielem matematyki od 2015 roku. Ukończyłem studia magisterskie na Uniwersytecie w Białymstoku. Staram się zarazić uczniów moją pasją do przedmiotów ścisłych. Dbam o to, aby moje lekcje były atrakcyjne i uczniowie mogli poczuć, że matematyka naprawdę jest królową nauk. Kolejny rok z rzędu moi podopieczni wygrywają konkursy matematyczne i już w szkole średniej otrzymują indeksy na wyższe uczelnie. Prywatnie uwielbiam grać w gry planszowe i karciane.

mgr Helena Sajewicz
Pedagog szkolny

Jestem absolwentką Wydziału Matematyczno–Przyrodniczego Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku na kierunku fizyka. W 2001 roku ukończyłam studia podyplomowe w zakresie pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej na Uniwersytecie w Białymstoku. W roku 2002 uzyskałam stopień nauczyciela dyplomowanego. Ukończyłam studia podyplomowe w zakresie doradztwa zawodowego na Uniwersytecie w Białymstoku oraz wychowania seksualnego na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego. Uzupełniając swoje kwalifikacje zawodowe ukończyłam także studium przeciwdziałania przemocy w rodzinie prowadzone przez Centrum Szkolenia Psychoedukacyjnego Instytutu Psychologii Zdrowia w Warszawie. Posiadam uprawnienia do prowadzenia grup socjoterapeutycznych dla dzieci i młodzieży oraz jestem certyfikowanym trenerem TZA – ART. Bardzo lubię swoją pracę. Pragnę wspierać naszych uczniów w ich rozwoju i uwrażliwiać na los drugiego człowieka.

mgr Hubert Anisimowicz
Matematyka, Koło olimpijskie, Koło lingwistyki matematycznej

Uczyć lubiłem od zawsze, dlatego już od początku studiów magisterskich pracowałem w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego jako tutor, pomagając studentom pierwszego roku w zmaganiach ze Wstępem do matematyki i Algebrą liniową. Po ukończeniu studiów na specjalności matematyka w ekonomii i ubezpieczeniach prowadziłem kursy maturalne, zajęcia z Algebry liniowej i Algebry abstrakcyjnej, ale również z języka angielskiego (ukończyłem studia podyplomowe w zakresie tłumaczeń specjalistycznych). Dokładam wszelkich starań, aby moje lekcje były ciekawe, a uczniowie nie tylko zdobyli konieczną wiedzę teoretyczną, ale również potrafili ją wykorzystać w kontekście praktycznym. A kiedy przestaję być matematykiem lubię uczyć się języków obcych, grać w gry planszowe i karciane oraz szydełkować i robić na drutach. Serdecznie zapraszam na lekcje, na których poznasz Królową Nauk oraz dowiesz się innych ciekawych rzeczy, np. jak wymówić „Eyjafjallajökull”!

mgr Krzysztof Jabłoński
Religia katolicka

Jestem absolwentem Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie. Moja pasją są sztuki walki i muzyka. Posiadam stopień mistrzowski w karate i jestem trenerem w Akademii Karate w Warszawie.

dr inż. Anna Łupińska-Dubicka
Informatyka, Programowanie

Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Również tutaj uzyskałam stopień naukowy doktora w dziedzinie informatyki. Posiadam doświadczenia programistyczne obejmujące zarówno projekty naukowe, jak i oprogramowanie komercyjne. Od lat zarażam studentów pasją do programowania. Wraz z jednym z kół naukowych WI PB organizuję Podlaski Turniej w Programowaniu Zespołowym. Jestem ciekawa ludzi i nowych wyzwań, dlatego chętnie odkrywam tajniki kodowania i algorytmiki kolejnym odbiorcom. Prywatnie jestem zapaloną podróżniczką, miłośniczką dobrej literatury oraz pasjonatką designu i aranżacji wnętrz.

mgr Rafał Michałowski
Informatyka, Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Informatyka to moja pasja. Jestem absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej, natomiast na Wydziale Informatyki ukończyłem studia podyplomowe. Jednak moja przygoda z informatyką zaczęła się jeszcze w połowie lat 80 ubiegłego wieku, kiedy to pisałem pierwsze programy w języku BASIC na komputer ZX Spectrum 48. Obecnie interesuję się aplikacjami internetowymi, aplikacjami mobilnymi, Internetem Rzeczy, elementami sztucznej inteligencji oraz programowaniem mikrokontrolerów (Arduino i ESP32). Swoimi pasjami staram zarażać się innych w tym młodzież, z którą pracuję jako nauczyciel od 1999 roku. W tym czasie uzyskałem różne tytuły w tym 2 najważniejsze: Apple Distinguished Educator oraz Microsoft Innovative Educator Expert.

mgr Zdzisław Babicz
Informatyka, Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Ukończyłem studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim Filia w Białymstoku oraz Politechnice Białostockiej. Uczyłem fizyki i informatyki w I Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku. Jako konsultant ds. technologii informacyjnej i wicedyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli organizowałem i prowadziłem szkolenia dla nauczycieli w zakresie komputerowego wspomagania dydaktyki. Prowadziłem zajęcia z informatyki na studiach podyplomowych dla nauczycieli organizowanych przez uczelnie Białegostoku i Łomży. Byłem Wojewódzkim Koordynatorem Podlaskiej Platformy Edukacyjnej. W roku 2017 znalazłem się na Liście 100 Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Informatycznego i wiceprezesem Oddziału Białostockiego PTI. Moje hobby to urządzanie starego, wiejskiego siedliska i jazda na rowerze.

mgr inż. Anetta Pogrebniak
Informatyka, Koło olimpijskie

Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Jestem nauczycielem dyplomowanym z kilkunastoletnim stażem. Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Od 2004 roku pracuję na stanowisku nauczyciela informatyki w szkole podstawowej, a od 2019 w ALOPB. Jestem opiekunem wielu laureatów konkursów i olimpiad informatycznych. Przez kilka lat pracowałam w szkole policealnej na kierunku Technik Informatyk. Bardzo lubię swoją pracę.

mgr inż. arch. Radosław Górski
Rysunek odręczny

Edukację artystyczną rozpocząłem w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie, gdzie uzyskałem tytuł plastyka w specjalizacji meblarstwo artystyczne. Kolejnym etapem były studia na Wydziale Architektury PB na kierunku Architektura Wnętrz, a następnie Architektura i Urbanistyka. Obecnie jestem asystentem w Zakładzie Architektury Wnętrz Politechniki Białostockiej gdzie uczę projektowania wnętrz, wystawiennictwa, malarstwa i rysunku. Jestem wielkim miłośnikiem sportów motorowych, muzyki, filmu i kawy.

mgr Grzegorz Nowik
Robotyka, Fizyka

Jestem nauczycielem fizyki, informatyki oraz wychowania fizycznego. Wiedzę z tych dziedzin wykorzystuję do prowadzenia zajęć z robotyki. Podczas moich zajęć lutujemy, wiercimy, piłujemy, programujemy i świetnie się przy tym bawimy. Zbudowane roboty biorą udział w zawodach w całej Polsce, dzięki czemu mamy możliwość wymiany doświadczeń z innymi konstruktorami. Moi podopieczni z ALOPB osiągali sukcesy również na arenie międzynarodowej. Zapraszam na zajęcia!

mgr Kamil Kokoszkiewicz
Fizyka, Koło olimpijskie

Ukończyłem fizykę na Uniwersytecie w Białymstoku. Posiadam 14 letnie doświadczenie pracy jako nauczyciel akademicki na Politechnice Białostockiej i 15 letnie jako nauczyciel dyplomowany w liceach ogólnokształcących. Zapraszam do wspólnego odkrywania świata, którego fizyka jest integralną częścią.

mgr Krzysztof Raczkowski
Animacja komputerowa

Ukończyłem Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu na kierunku animacja. Specjalizuję się w animacji 2d, motion graphic, Stop-motion Konstrukcji kukiełek do animacji, fotografii, scenografii i wszystkim, co z animacją związane.

dr Marta Białobrzeska
Język polski, Dyskusyjny Klub Filmowy

Lubię uczyć. Mam siedemnastoletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą. Obowiązki nauczyciela łączę z pracą naukową oraz funkcją konsultanta metodycznego i egzaminatora maturalnego. Ukończyłam filologie polską, podyplomowe studia wiedzy o kulturze i studia doktoranckie w zakresie literaturoznawstwa. W 2013 roku obroniłam pracę doktorską. Jestem autorką książki „Antoni Malczewski. Literackie mitologizacje biografii” i licznych artykułów z zakresu historii literatury i metodyki nauczania. Moim celem jest zaszczepianie w moich podopiecznych zainteresowania kulturą i sztuką oraz wpajanie im przekonania, że mogą być nie tylko odbiorcami, ale także twórcami kultury, wszakże: „Sztuka trwa i także ty dopisać możesz wers” (Walt Whitman).

mgr Paulina Dzitkowska
Język polski

Tytuł magistra kulturoznawstwa otrzymałam w 2017 roku na Uniwersytecie w Białymstoku. Ukończyłam studia podyplomowe w zakresie: języka polskiego, pedagogiki sztuki oraz bibliotekoznawstwa i informacji naukowej. Współtworzyłam projekt Kultura nie gryzie. Byłam członkiem Komisji Kultury w Parlamencie Studenckim Uniwersytetu w Białymstoku. Obsługiwałam media jako rzecznik białostockich Juwenaliów oraz w Stowarzyszeniu Wiosna (Szlachetna Paczka, Akademia Przyszłości działające w województwie podlaskim). Wszystkie te doświadczenia wykorzystuję w pracy z młodzieżą.

dr Katarzyna Wiszowata-Walczak
Historia, Wiedza o społeczeństwie

Moja przygoda z historią rozpoczęła się na Uniwersytecie w Białymstoku, gdzie uzyskałam stopień magistra oraz obroniłam pracę doktorską. Specjalizuję się w historii nowożytnej i historii dyplomacji ze szczególnym uwzględnieniem nuncjatury apostolskiej w Polsce. Od wielu lat związana jestem z Instytutem Badań nad Dziedzictwem Kulturowym Europy, a w latach 2009-2019 pełniłam funkcję prezesa Instytutu. Organizuję cykliczne konferencje dotyczące dyplomacji i dziedzictwa dawnej Rzeczypospoliotej, angażuję się w pracę wydawniczą Instytutu, a także jestem uczestnikiem wielu międzynarodowych projektów naukowych m.in. dotyczących archiwaliów – poloników w Watykanie, Sztokholmie, Lwowie, Mińsku, S. Petersburgu etc. W 2009 r. Minister Edukacji Narodowej powołał mnie na rzeczoznawcę w zakresie opinii merytorycznej podręczników do historii, wos i wiedzy u kulturze. Trzykrotnie byłam stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010, 2014, 2018), stypendystką Foudation Aid Polonia Trust (Londyn 2014, 2016). W 2016 roku zostałam uhonorowana odznaką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

 

mgr Artur Grycz
Chemia, Biochemia

Absolwent chemii na Uniwersytecie w Białymstoku oraz studiów podyplomowych z fizyki na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Pasjonat nowinek dotyczących chemii. Uczestniczyłem na wielu konferencjach naukowych oraz targach chemicznych. Poza lekcjami prowadzę wiele zajęć chemicznych dla dzieci i młodzieży, dzięki czemu już od najmłodszych lat można ze mną odkrywać świat chemii. Uwielbiam nauczać wykorzystując przystępne metody nauczania. Trener i szkoleniowiec nauczycieli oraz studentów. Członek Polskiego Stowarzyszenia Animatorów i Pedagogów KLANZA oraz ambasador programu PROJEKTOR – wolontariat studencki. Po za pracą uwielbiam podróżować i poznawać kulturę regionów i innych krajów. Zapraszam do podbijania świata chemii ze mną.

mgr Marzena Smolewska
Chemia, Analiza chemiczna

Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie w Białymstoku na kierunku chemia, tj. w latach 2006-2008, pracowałam w Dziale Laboratoryjnym Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej w Białymstoku. W latach 2008-2011 pracowałam w Instytucie Chemii Uniwersytetu w Białymstoku, gdzie m.in. prowadziłam zajęcia z przedmiotów: Chemia Środowiska i Ćwiczenia Specjalizacyjne z technik chromatograficznych. Od listopada 2011 roku pracuję na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej na stanowisku Specjalisty inżynieryjno-technicznego. Początkowo pracowałam w Katedrze Technologii w Inżynierii i Ochronie Środowiska, natomiast obecnie w nowo powstałym Wydziałowym Laboratorium Chemicznym.

Ks. Dariusz Sulima
Religia prawosławna

Absolwent Prawosławnego Seminarium Duchowego w Warszawie oraz Absolwent Uniwersytetu w Białymstoku Wydziału Historyczno-Socjologicznego. Wieloletni realizator dźwięku i wicedyrektor w Radiu Orthodoxia. Od lat związany z młodzieżą. W latach 2010 – 2020 przewodniczący Bractwa Młodzieży Prawosławnej parafii Św. Ducha oraz w latach 2017 – 2018 r. przewodniczący Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Białostocko-Gdańskiej. Od kilku lat pracuje w V Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Białymstoku jako nauczyciel religii prawosławnej i historii.

mgr Anna Brańska
Język angielski, Koło olimpijskie

Język angielski i kultura krajów anglojęzycznych od zawsze były moją pasją dlatego nauczanie języka angielskiego stało się dla mnie oczywistym wyborem oraz sposobem na życie. W swojej pracy kładę nacisk nie tylko na rzetelne przygotowanie ucznia do egzaminu maturalnego, ale także na praktyczne wykorzystanie języka. Jestem absolwentką filologii angielskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2005 jestem też egzaminatorem maturalnym. Interesuję się filmem i historią a moją pasją są książki biograficzne. Zapraszam do wspólnego odkrywania świata poprzez angielski. Do zobaczenia! See You!

mgr Sylwia Dobkowska
Język angielski

W 2007 r. uzyskałam tytuł magistra filologii angielskiej na Uniwersytecie w Białymstoku. Od tamtej pory pracuję jako nauczyciel akademicki w Studium Języków Obcych Politechniki Białostockiej, a w 2019 r. dołączyłam do zespołu nauczycieli w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Białostockiej. Wiele lat pracowałam też jako lektor języka angielskiego w prywatnej szkole językowej. Od najmłodszych lat pragnęłam zostać nauczycielem języka angielskiego, a praca z młodzieżą stale utwierdza mnie w przekonaniu, iż był to najlepszy wybór. Staram się nieustannie udoskonalać swój warsztat poprzez udział w licznych szkoleniach, a na zajęciach dążę do tego, by język angielski był dla uczniów drogą do odkrywania swoich pasji, nauka zaś kojarzyła się z przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. „I have no special talents. I am only passionately curious” – Albert Einstein.

prof. Wioletta Miłkowska
Muzyka

Dyrygent, pedagog, profesor sztuk muzycznych. Prowadzi klasę dyrygentury na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Jest dyrygentem i kierownikiem artystycznym Chóru Politechniki Białostockiej (od 1997 r.), a także Chóru Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku (od 2005 r.). Koncertowała w wielu krajach Europy, Kanadzie oraz USA. Zajmuje się także działalnością naukową, której efektem są liczne publikacje. Wioletta Miłkowska jest animatorem młodzieżowego ruchu chóralnego na Podlasiu. Jest także współzałożycielem Międzynarodowego Chóru Morza Bałtyckiego. Uhonorowana Medalem K E N oraz Statuetką „Nauczyciel Mądry Sercem”, odznaczeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

mgr Ewelina Jaworowska
Język angielski, projekty e-Twinning

Jestem absolwentką filologii angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Mam wieloletnie doświadczenie w nauczaniu młodzieży. Pracowałam z osobami w wieku od 6 do 60 lat. Pełnię funkcję egzaminatora maturalnego z języka angielskiego. Jestem przekonana, że czynna umiejętność posługiwania się językiem angielskim jest bardzo ważna we współczesnym świecie i otwiera wiele możliwości przed młodymi ludźmi. Cieszę się, że należę do tych szczęśliwców, którzy robią to, co lubią.

mgr Paweł Malinowski
Język angielski

Jestem absolwentem filologii angielskiej Uniwersytetu w Białymstoku. Praca z ludźmi, przekazywanie im mojej wiedzy oraz inspirowanie do poznawania języka angielskiego jest moją pasją, a kontakt z drugim człowiekiem niezmiennie mnie fascynuje. Od kilku lat interesuję się kulturą krajów iberyjskich i języka hiszpańskiego. Ta miłość zaowocowała zdaniem certyfikatu DELE na poziomie B2. Nauczałem na wszystkich etapach edukacyjnych – od zerówki, przez szkołę podstawową i liceum, po wyższą uczelnię. Jestem również egzaminatorem TELC. Prywatnie jestem miłośnikiem kotów, podróży i puzzli. Wierzę, że każda chwila poświęcona językowi jest jak kolejny puzzel, z których z czasem powstaje piękny obraz – biegłe posługiwanie się angielskim. Zapraszam do wspólnej podróży w anglojęzyczny świat.

mgr Monika Borodzicz
Język rosyjski

W 2007 r. uzyskałam tytuł magistra filologii rosyjskiej na Uniwersytecie w Białymstoku. Od tego czasu pracuję jako nauczyciel w gimnazjum i liceum ogólnokształcącym, a także jako lektor w szkole językowej. Język rosyjski od zawsze był mi bardzo bliski i dlatego to on wytyczył moją drogę zawodową. Stale staram się rozwijać swoje umiejętności i podnosić kwalifikacje, a efektem tego jest zdobycie uprawnień egzaminatora maturalnego oraz licencji egzaminatora TELC. Prywatnie jestem ogromną miłośniczką gór i cały wolny czas oddaję tej pasji. Zapraszam na zajęcia wszystkich chcących poznać język największego państwa świata!

mgr Irena Kamińska
Język rosyjski

Jestem absolwentką Uniwersytetu im. A. S. Puszkina w Brześciu na kierunku filologia rosyjska oraz Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia angielska. Uczenie języków jest moją pasją, bardzo lubię i cenię sobie pracę z młodzieżą. Uważam, że uczyć się języków można śpiewająco, dlatego w gimnazjum organizowałam Konkurs piosenki angielskiej, a na Politechnice Białostockiej od kilku lat współorganizuję Konkurs piosenki obcojęzycznej. Znajomość języka, to klucz do innego świata, do innej kultury.

mgr Artur Kuźmicz
Język niemiecki

W 1992 r. uzyskałem tytuł magistra filologii germańskiej na Uniwersytecie w Lipsku (RFN). Szkoła średnia specjalizująca się w nauczaniu języka niemieckiego (XLIX Liceum Ogólnokształcące im. Johanna Wolfganga Goethego w Warszawie) ugruntowała moje zainteresowanie krajami niemieckojęzycznymi, w szczególności Niemcami. Intensywny kontakt z żywym językiem niemieckim pozwalał mi cały czas doskonalić moje umiejętności. Po latach okazało się, że hobby stało się też moją pracą. Po studiach filologicznych podjąłem pracę jako nauczyciel w liceum, a później jako nauczyciel akademicki. Pracuję także jako lektor języka niemieckiego i tłumacz. Praca z młodzieżą sprawia mi dużo satysfakcji i jest dla mnie wyzwaniem.

mgr Honorata Buczkowicz
Język niemiecki

Jestem absolwentką filologii germańskiej na Uniwersytecie Rzeszowskim. Chciałabym, aby moje lekcje były odkrywcze, pasjonujące i pełne „żywego” języka, dlatego też będziemy wspólnie odkrywać kulturę, zwyczaje, codzienność, niezwykłe miejsca – wszystko, co wiąże się z krajami niemieckojęzycznymi. Doświadczenie pedagogiczne, jako nauczyciel języka niemieckiego, zdobywałam w szkołach na poziomie gimnazjalnym oraz ponadgimnazjalnym. Ukończyłam też studia podyplomowe na kierunku Translacja jako przekład interkulturowy oraz specjalistyczne kursy zawodowe: Język niemiecki w turystyce oraz Język niemiecki w biznesie na Uniwersytecie Rzeszowskim. Do zobaczenia! Tschüss!

dr Piotr Klimowicz
Wychowanie fizyczne

Jestem absolwentem Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku oraz Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, gdzie uzyskałem również stopień doktora nauk o kulturze fizycznej. Moją pasją od ponad 30 lat jest judo i sztuki walki. Jestem trenerem judo I klasy, posiadam stopień mistrzowski 5 dan judo. Uwielbiam górskie wycieczki, jazdę na rowerze, wędrówki narciarskie oraz dobrą literaturę i kino.

mgr Jarosław Kierdelewicz
Wychowanie fizyczne

Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku i trenerem II klasy piłki nożnej. Pracowałem z dziećmi w szkole podstawowej. Od 2003 roku pracuję w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Politechniki Białostockiej.

mgr Dawid Szczerbiński
Wychowanie fizyczne

Tytuł magistra zdobyłem w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku. Jestem trenerem klasy II koszykówki oraz posiadam uprawnienia instruktorskie z zakresu: piłki nożnej, pływania, piłki ręcznej i piłki siatkowej. Pracowałem z dziećmi i młodzieżą w szkołach podstawowych i gimnazjach. Obecnie zachęcam do uprawiania sportu studentów Politechniki Białostockiej.

dr Urszula Widelska
Podstawy przedsiębiorczości

Z wykształcenia ekonomistka, z zawodu nauczyciel akademicki. Uważam, że lekcje przedsiębiorczości to świetna okazja to tego, żeby móc się przekonać, że marzenia da się zmaterializować, bo jak powiedział Walt Disney: „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać”. Jestem przekonana, że wiedza o rynku, pieniądzach, biznesie jest bardzo potrzebna, a wręcz elementarna. Pozwala nie nam tylko zrozumieć meandry ekonomii, ale także uświadamia jak ważna jest praca nad sobą. Pogłębiając wiedzę o przedsiębiorczości, niejednokrotnie przekonujemy się, że sukces jest wypadkową nie tylko szczęścia, ale przede wszystkim ciężkiej pracy.

dr Joanna Sabina Bołtruszko
Biologia

Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Matematyczno – Przyrodniczym Uniwersytetu Warszawskiego. W 2014 roku na Uniwersytecie w Białymstoku uzyskałam stopień naukowy doktora nauk biologicznych w dyscyplinie biologia. Przez 18 lat byłam pracownikiem naukowym oraz nauczycielem akademickim na Uniwersytecie w Białymstoku. Jestem autorką prac naukowych opisujących organizmy epizoiczne oraz kursów iTunes U w ramach projektu iPad w edukacji – dostępnych na stronie firmy Apple. Posiadam uprawnienia egzaminatora maturalnego OKE. Oprócz biologii moją pasją jest sport. Przez wiele lat intensywnie trenowałam siatkówkę w MKS „Juvenia” Białystok. Propaguję nowoczesne sposoby nauczania oparte na systemie fińskim. Prywatnie jestem optymistką, pasjonatką kultury Japonii, nowinek technologicznych, samochodów – zwłaszcza elektrycznych.

mgr Iwona Zedlewska
Geografia, Edukacja dla bezpieczeństwa

Tytuł magistra geografii uzyskałam na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Po studiach odbyłam roczny staż w szkole w Hiszpanii, gdzie doskonaliłam swoje umiejętności pedagogiczne i językowe. Doświadczenie pracy w liceum o profilu mundurowym, poszerzyło moje zainteresowania, w związku z czym uzyskałam kolejny dyplom i przyjemność nauczania Edukacji dla bezpieczeństwa. Do dziś pozostaję entuzjastką kultury iberyjskiej, języka hiszpańskiego i chętnie odbywam podróże. Uwielbiam przyrodę i cenię jej unikalność, dlatego staram się zobaczyć każde cudo natury osobiście. Moje pasje będę szerzyła wśród uczniów, by zaszczepić w nich bezpieczne odkrywanie piękna naszej Planety.

Stanisława Giedrojć-Juraha
Sekretariat

Bożena Kisłowska
Sekretariat

 

 

× W ramach naszego serwisu www stosujemy pliki cookies zapisywane na urządzeniu użytkownika w celu dostosowania zachowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkownika oraz w celach statystycznych.
Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności
Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję Politykę prywatności i wykorzystania plików cookies w serwisie.