Kadra pedagogiczna

Kadrę Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego PB tworzy grono wyspecjalizowanych nauczycieli. Jest to zespół kreatywnych, chętnych do współpracy z uczniami i rodzicami pedagogów. Przez lata praktyki nasi nauczyciele wypracowali takie metody nauczania, które przynoszą najlepsze rezultaty, gwarantują wysoką jakość kształcenia uczniów, a także osiągnięcie satysfakcjonującego wyniku na egzaminie maturalnym. Nasi nauczyciele wiedzą, jak zdopingować uczniów do nauki i rozwijać ich pasje. Dbają przy tym o przyjazną atmosferę podczas zajęć i budowanie dobrych relacji z uczniami.

mgr Helena Sajewicz

mgr Helena Sajewicz
Pedagog szkolny

Jestem absolwentką Wydziału Matematyczno – Przyrodniczego Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku na kierunku fizyka. W 2001 roku ukończyłam studia podyplomowe w zakresie pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej na Uniwersytecie w Białymstoku. W roku 2002 uzyskałam stopień nauczyciela dyplomowanego. Ukończyłam również studia podyplomowe w zakresie doradztwa zawodowego na Uniwersytecie w Białymstoku oraz wychowania seksualnego na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego. Uzupełniając swoje kwalifikacje zawodowe ukończyłam także studium przeciwdziałania przemocy w rodzinie prowadzone przez Centrum Szkolenia Psychoedukacyjnego Instytutu Psychologii Zdrowia w Warszawie. Posiadam uprawnienia do prowadzenia grup socjoterapeutycznych dla dzieci i młodzieży oraz jestem certyfikowanym trenerem TZA (trening zastępowania agresji ART). Mam wieloletnie doświadczenie w pracy z uczniami jako pedagog szkolny.

Józef Piotr Klim

mgr Józef Piotr Klim
Dyrektor Szkoły

Jestem absolwentem Wydziału Historii filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku

Posiadam kwalifikacje i wiedzę w zakresie organizacji i zarządzania oświatą (m.in. byłem dyrektorem V LO w Białymstoku i wicedyrektorem Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku) oraz wieloletnie doświadczenie w pracy w administracji publicznej.

mgr Tomasz Grzegorz Buczkowicz

mgr Tomasz Grzegorz Buczkowicz
Dyrektor ds. Programowych

Szkoła to moja pasja. Ukończyłem filologię polską na Uniwersytecie Rzeszowskim, studiowałem także wiedzę o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Teatr jest tą dziedziną sztuki, która najbardziej mnie zajmuje! Jeszcze w trakcie studiów byłem pomysłodawcą i organizatorem ogólnopolskich spotkań teatralnych. Współtworzyłem teatry akademickie i szkolne.

Pracę nauczyciela rozpocząłem w 2010 roku, a od 2017 jestem egzaminatorem maturalnym. Z ALOPB związany jestem od początku istnienia szkoły. Przez kilka lat pracy osiągałem z moimi uczniami sukcesy w licznych konkursach literackich i recytatorskich. Obecnie zajmuję się kształtowaniem wizji i misji placówki. 

dr Marta Białobrzeska

dr Marta Białobrzeska
Nauczycielka języka polskiego i WOK-u

Lubię uczyć. Mam siedemnastoletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą. Obowiązki nauczyciela łączę z pracą naukową oraz funkcją konsultanta metodycznego i egzaminatora maturalnego. Ukończyłam filologie polską, podyplomowe studia wiedzy o kulturze i studia doktoranckie w zakresie literaturoznawstwa. W 2013 roku obroniłam pracę doktorską. Jestem autorką książki „Antoni Malczewski. Literackie mitologizacje biografii” i licznych artykułów z zakresu historii literatury i metodyki nauczania. Moim celem jest zaszczepianie w moich podopiecznych zainteresowania kulturą i sztuką oraz wpajanie im przekonania, że mogą być nie tylko odbiorcami, ale także twórcami kultury, wszakże: „Sztuka trwa i także ty dopisać możesz wers” (Walt Whitman).

Iwona Zedlewska

mgr Iwona Zedlewska
Nauczycielka geografii i edb

Tytuł magistra Geografii uzyskałam na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Po studiach odbyłam roczny staż w szkole w Hiszpanii, gdzie doskonaliłam swoje umiejętności pedagogiczne i językowe. Doświadczenie pracy w liceum o profilu mundurowym, poszerzyło moje zainteresowania, w związku z czym uzyskałam kolejny dyplom i przyjemność nauczania Edukacji dla bezpieczeństwa. Do dziś pozostaję entuzjastką kultury iberyjskiej, języka hiszpańskiego i chętnie odbywam podróże. Uwielbiam przyrodę i cenię jej unikalność, dlatego staram się zobaczyć każde cudo natury osobiście. Moje pasje będę szerzyła wśród uczniów, by zaszczepić w nich bezpieczne odkrywanie piękna naszej Planety.

awatar

dr Ewa Rutkowska
Nauczycielka języka polskiego

Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego. W 2013 r. złożyłam rozprawę doktorską i uzyskałam tytuł doktora nauk filologicznych o specjalności językoznawstwo. Posiadam kwalifikacje do nauczania języka polskiego, rosyjskiego oraz języka polskiego jako obcego. W latach 2013-2020 pracowałam na uniwersytetach w Chinach jako wykładowca języka polskiego oraz ekspert języka polskiego i kultury polskiej. Prowadziłam tam również badania naukowe dotyczące zagadnień z dziedziny glottodydaktyki. Wyniki swoich badań prezentowałam na międzynarodowych konferencjach w Chinach i w Japonii. Nauczanie jest moją pasją. Moim priorytetem jest wysoka jakość nauczania oraz skuteczne zachęcanie uczniów do nauki. Jestem wymagająca, konkretna i kreatywna. Uwielbiam podróże po świecie i poznawanie nowych kultur. Lubię aktywnie spędzać czas. Ciekawa książka, teatr, ambitne kino i muzyka klasyczna, to coś, bez czego trudno mi się obejść.

mgr inż. arch. Radosław Górski

mgr inż. arch. Radosław Górski
Nauczyciel rysunku

Edukację artystyczną rozpocząłem w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie, gdzie uzyskałem tytuł plastyka w specjalizacji meblarstwo artystyczne. Kolejnym etapem były studia na Wydziale Architektury PB na kierunku Architektura Wnętrz, a następnie Architektura i Urbanistyka. Obecnie jestem asystentem w Zakładzie Architektury Wnętrz Politechniki Białostockiej gdzie uczę projektowania wnętrz, wystawiennictwa, malarstwa i rysunku. Jestem wielkim miłośnikiem sportów motorowych, muzyki, filmu i kawy.

mgr Grzegorz Nowik

mgr Grzegorz Nowik
Nauczyciel fizyki i robotyki

Jestem nauczycielem fizyki, informatyki oraz wychowania fizycznego. Wiedzę z tych dziedzin wykorzystuję do prowadzenia zajęć z robotyki.

Podczas moich zajęć lutujemy, wiercimy, piłujemy, programujemy i świetnie się przy tym bawimy. Zbudowane roboty biorą udział w zawodach w całej Polsce, dzięki czemu mamy możliwość wymiany doświadczeń z innymi konstruktorami. Zapraszam na zajęcia.

mgr Kamil Kokoszkiewicz

mgr Kamil Kokoszkiewicz
Nauczyciel fizyki

Ukończyłem fizykę na Uniwersytecie w Białymstoku. Posiadam 14 letnie doświadczenie pracy jako nauczyciel akademicki na Politechnice Białostockiej i 15 letnie jako nauczyciel dyplomowany w Liceum Ogólnokształcącym. Zapraszam do wspólnego odkrywania świata, którego fizyka jest integralną częścią.

Anatol Sienkiewicz

mgr Anatol Sienkiewicz
Nauczyciel matematyki

Ukończyłem Wydział Matematyczno-Przyrodniczy filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku. Jestem nauczycielem dyplomowanym z wieloletnim stażem i egzaminatorem maturalnym.

mgr Marek Gładzki

mgr Marek Gładzki
Nauczyciel matematyki

Jestem nauczycielem matematyki od 2015 roku. Ukończyłem studia magisterskie na Uniwersytecie w Białymstoku. Staram się zarazić uczniów moją pasją do nauk ścisłych. Dbam o to, aby moje lekcje były atrakcyjne i uczniowie mogli poczuć, że matematyka nie jest złem koniecznym. W wolnym czasie uwielbiam grać w gry planszowe i karciane.

awatar

dr Agnieszka Tereszkiewicz
Nauczycielka matematyki

Egzaminator maturalny. Nauczyciel akademicki z wieloletnim stażem. Zainteresowania: grupy Coxetera, liczby Fibonacciego.

 

Anetta Pogrebniak

mgr inż. Anetta Pogrebniak
Nauczycielka informatyki

Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Jestem nauczycielem dyplomowanym z kilkunastoletnim stażem. Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Od 2004 roku pracuję na stanowisku nauczyciela informatyki w szkole podstawowej. Przez kilka lat pracowałam w szkole policealnej na kierunku Technik Informatyk. Bardzo lubię swoją pracę.

dr Anna Łupińska-Dubicka

dr inż. Anna Łupińska-Dubicka
Nauczycielka informatyki i programowania

Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Również tutaj uzyskałam stopień naukowy doktora w dziedzinie informatyki. Posiadam doświadczenia programistyczne obejmujące zarówno projekty naukowe, jak i oprogramowanie komercyjne. Od lat zarażam studentów pasją do programowania. Wraz z jednym z kół naukowych WI PB organizuję Podlaski Turniej w Programowaniu Zespołowym. Jestem ciekawa ludzi i nowych wyzwań, dlatego chętnie odkrywam tajniki kodowania i algorytmiki kolejnym odbiorcom.
Prywatnie jestem zapaloną podróżniczką, miłośniczką dobrej literatury oraz pasjonatką designu i aranżacji wnętrz.

Zdzisław Babicz

mgr Zdzisław Babicz
Nauczyciel informatyki

Ukończyłem studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim Filia w Białymstoku oraz Politechnice Białostockiej. Uczyłem fizyki i informatyki w I Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku. Jako konsultant ds. technologii informacyjnej i wicedyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli organizowałem i prowadziłem szkolenia dla nauczycieli w zakresie komputerowego wspomagania dydaktyki. Prowadziłem zajęcia z informatyki na studiach podyplomowych dla nauczycieli organizowanych przez uczelnie Białegostoku i Łomży. Byłem Wojewódzkim Koordynatorem Podlaskiej Platformy Edukacyjnej. W roku 2017 znalazłem się na Liście 100 Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Informatycznego i wiceprezesem Oddziału Podlaskiego PTI. Moje hobby to urządzanie starego, wiejskiego siedliska i jazda na rowerze.

mgr Artur Grycz

mgr Artur Grycz
Nauczyciel chemii i biochemii

Absolwent chemii na Uniwersytecie w Białymstoku oraz studiów podyplomowych z fizyki na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Pasjonat nowinek dotyczących chemii. Uczestniczyłem na wielu konferencjach naukowych oraz targach chemicznych. Poza lekcjami prowadzę wiele zajęć chemicznych dla dzieci i młodzieży, dzięki czemu już od najmłodszych lat można ze mną odkrywać świat chemii.
Uwielbiam nauczać wykorzystując przystępne metody nauczania. Trener i szkoleniowiec nauczycieli oraz studentów. Członek Polskiego Stowarzyszenia Animatorów i Pedagogów KLANZA oraz ambasador programu PROJEKTOR- wolontariat studencki. Po za pracą uwielbiam podróżować i poznawać kulturę regionów i innych krajów. Zapraszam do podbijania świata chemii ze mną.

mgr Marzena Smolewska

mgr Marzena Smolewska
Nauczycielka chemii

Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie w Białymstoku na kierunku chemia, tj. w latach 2006-2008, pracowałam w Dziale Laboratoryjnym Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej w Białymstoku. W latach 2008-2011 pracowałam w Instytucie Chemii Uniwersytetu w Białymstoku, gdzie m.in. prowadziłam zajęcia z przedmiotów: Chemia Środowiska i Ćwiczenia Specjalizacyjne z technik chromatograficznych. Od listopada 2011 roku pracuję na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej na stanowisku Specjalisty inżynieryjno-technicznego. Początkowo pracowałam w Katedrze Technologii w Inżynierii i Ochronie Środowiska, natomiast obecnie w nowo powstałym Wydziałowym Laboratorium Chemicznym.

mgr Irena Kamińska

mgr Irena Kamińska
Nauczycielka języka rosyjskiego

Jestem absolwentką Uniwersytetu im. A. S. Puszkina w Brześciu na kierunku filologia rosyjska oraz Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia angielska. Uczenie języków jest moją pasją, bardzo lubię i cenię sobie pracę z młodzieżą. Uważam, że uczyć się języków można śpiewająco, dlatego w gimnazjum organizowałam Konkurs piosenki angielskiej, a na Politechnice Białostockiej od kilku lat współorganizuję Konkurs piosenki obcojęzycznej. Znajomość języka, to klucz do innego świata, do innej kultury.

 

Anna Brańska

mgr Anna Brańska
Nauczycielka języka angielskiego

Język angielski i kultura krajów anglojęzycznych od zawsze były moją pasją dlatego nauczanie języka angielskiego stało się dla mnie oczywistym wyborem oraz sposobem na życie. W swojej pracy kładę nacisk nie tylko na rzetelne przygotowanie ucznia do egzaminu maturalnego ale także na praktyczne wykorzystanie języka. Jestem absolwentką filologii angielskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2005 jestem też egzaminatorem maturalnym. Interesuję się filmem i historią a moją pasją są książki biograficzne. Zapraszam do wspólnego odkrywania świata poprzez angielski. Do zobaczenia! See You!

mgr Ewelina Jaworowska

mgr Ewelina Jaworowska
Nauczycielka języka angielskiego

Jestem absolwentką filologii angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego.
Mam wieloletnie doświadczenie w nauczaniu młodzieży. Pracowałam z osobami w wieku od 6 do 60 lat. Pełnię funkcję egzaminatora maturalnego z języka angielskiego.
Jestem przekonana, że czynna umiejętność posługiwania się językiem angielskim jest bardzo ważna we współczesnym świecie i otwiera wiele możliwości przed młodym ludźmi.
Cieszę się, że należę do tych szczęśliwców, którzy robią to, co lubią.

Krzysztof Jabłoński

mgr Krzysztof Jabłoński
Katecheta, religia katolicka

Jestem absolwentem Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie. Moja pasją są sztuki walki i muzyka. Posiadam stopień mistrzowski w karate i jestem trenerem w Akademii Karate w Warszawie.

mgr Honorata Buczkowicz

mgr Honorata Buczkowicz
Nauczycielka języka niemieckiego

Jestem absolwentką filologii germańskiej na Uniwersytecie Rzeszowskim. Chciałabym, aby moje lekcje były odkrywcze, pasjonujące i pełne „żywego” języka, dlatego też będziemy wspólnie odkrywać kulturę, zwyczaje, codzienność, niezwykłe miejsca – wszystko co wiąże się z krajami niemieckojęzycznymi. Doświadczenie pedagogiczne, jako nauczyciel języka niemieckiego, zdobywałam w szkołach na poziomie gimnazjalnym oraz ponadgimnazjalnym. Ukończyłam też studia podyplomowe na kierunku Translacja jako przekład interkulturowy oraz specjalistyczne kursy zawodowe: Język niemiecki w turystyce oraz Język niemiecki w biznesie na Uniwersytecie Rzeszowskim. Do zobaczenia! Tschüss!

Artur Kuźmicz

mgr Artur Kuźmicz
Nauczyciel języka niemieckiego

W 1992 r. uzyskałem tytuł magistra filologii germańskiej na Uniwersytecie w Lipsku/RFN. Szkoła średnia specjalizująca się w nauczaniu języka niemieckiego (XLIX Liceum Ogólnokształcące im. Johanna Wolfganga Goethego w Warszawie) ugruntowała moje zainteresowanie krajami niemieckojęzycznymi, w szczególności Niemcami. Intensywny kontakt z żywym językiem niemieckim pozwalał mi cały czas doskonalić moje umiejętności. Po latach okazało się, że hobby stało się też moją pracą. Po studiach filologicznych podjąłem pracę jako nauczyciel w liceum, a później jako nauczyciel akademicki. Pracuję także jako lektor języka niemieckiego i tłumacz. Praca z młodzieżą sprawia mi dużo satysfakcji i jest dla mnie wyzwaniem.

mgr Monika Borodzicz

mgr Monika Borodzicz
Nauczycielka języka rosyjskiego

W 2007 r. uzyskałam tytuł magistra filologii rosyjskiej na Uniwersytecie w Białymstoku. Od tego czasu pracuję jako nauczyciel w gimnazjum i liceum ogólnokształcącym, a także jako lektor w szkole językowej. Język rosyjski od zawsze był mi bardzo bliski i dlatego to on wytyczył moją drogę zawodową. Stale staram się rozwijać swoje umiejętności i podnosić kwalifikacje, a efektem tego jest zdobycie uprawnień egzaminatora maturalnego oraz licencji egzaminatora TELC. Prywatnie jestem ogromną miłośniczką gór i cały wolny czas oddaję tej pasji. Zapraszam na zajęcia wszystkich chcących poznać język największego państwa świata!

mgr Dawid Szczerbiński

mgr Dawid Szczerbiński
Nauczyciel wychowania fizycznego

Tytuł magistra zdobyłem w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku. Jestem trenerem klasy II koszykówki oraz posiadam uprawnienia instruktorskie z zakresu: piłki nożnej, pływania, piłki ręcznej i piłki siatkowej. Pracowałem z dziećmi i młodzieżą w szkołach podstawowych i gimnazjach. Obecnie zachęcam do uprawiania sportu studentów Politechniki Białostockiej.

mgr Jarosław Kierdelewicz

mgr Jarosław Kierdelewicz
Nauczyciel wychowania fizycznego

Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku i trenerem II klasy piłki nożnej. Pracowałem z dziećmi w szkole podstawowej. Od 2003 roku pracuję w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Politechniki Białostockiej.

dr Piotr Klimowicz

dr Piotr Klimowicz
Nauczyciel wychowania fizycznego

Jestem absolwentem Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku oraz Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, gdzie uzyskałem również stopień doktora nauk o kulturze fizycznej. Moją pasją od 32 lat jest judo i sztuki walki. Jestem trenerem judo I klasy, posiadam stopień mistrzowski 5 dan judo. Uwielbiam górskie wycieczki, jazdę na rowerze, wędrówki narciarskie oraz dobrą literaturę i kino.

× W ramach naszego serwisu www stosujemy pliki cookies zapisywane na urządzeniu użytkownika w celu dostosowania zachowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkownika oraz w celach statystycznych.
Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.
Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.