Najlepiej w Polsce budują mosty… z papieru

19-11-2020
Pierwsze i piąte miejsce w konkursie mostów papierowych dla drużyn z Politechniki Białostockiej! Ogólnopolską rywalizację pod nazwą „wyKOMBinuj most – Home edition” zorganizowało koło naukowe z Politechniki Gdańskiej.

W konkursie wzięło udział 10 zespołów z Politechnik: Gdańskiej, Łódzkiej, Koszalińskiej, Białostockiej oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Rywalizacja, w formule zdalnej, rozpoczęła się 5 listopada. Drużyny miały tego dnia siedem godzin na wykonanie papierowego mostu o rozpiętości 100 cm. Regulaminowo, do budowy mogły użyć 9 arkuszy papieru (100×70 cm) oraz  kleju.

Papierowe mosty powstawały w domach zawodników. Dwanaście dni później, po odebraniu konstrukcji z Białegostoku, Łodzi, Warszawy i Koszalina, już na Politechnice Gdańskiej, mosty poddano obciążeniom. Właśnie ta próba wyłoniła zwycięzców konkursu.

Wyniki zespołów reprezentujących Politechnikę Białostocką:

• I miejsce: drużyna „Będzie Pan Zadowolony 2” w składzie: Magdalena Figura, Karol Ostapiuk, Maria Czaban
    most o nośności 1740N, masa – 1564,5 g
  • V miejsce: drużyna „Kasztaniaki” w składzie: Piotr Wysocki, Jakub Skoczeń oraz Jakub Radziwoniuk
    791 N- nośność, 1303 g – masa.

Nieodłącznym wydarzeniem towarzyszącym konkursowi konstruktorskiemu była Ogólnopolska Studencka Konferencja Budowlana KOMBOferencja, która także odbyła się w formie zdalnej.

Udział studentów PB w konkursie był finansowany ze środków Miasta Białystok.

Więcej na stronie wydarzenia: wilis.pg.edu.pl/wykombinuj-most

Gratulujemy naszym utalentowanym konstruktorom!