Lekkoatleci z medalami

29-05-2018

Dziewięć medali zdobyli sportowcy z Politechniki Białostockiej podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce w Lublinie, rozegranych w dniach 26-27 maja 2018 roku.

Daria Zabawska (Wydział Inżynierii Zarządzania) zdobyła dwa złote medale w rzucie dyskiem – w klasyfikacji generalnej i klasyfikacji uczelni technicznych.

Paulina Kajewska (Wydział Inżynierii Zarządzania) również wróciła z Lublina z dwoma medalami. Studentka wywalczyła złoto w biegu na 100 m i srebrny medal w biegu na 200 m – oba w kategorii uczelni technicznych.

Anna Jaroszewicz (Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska) zdobyła w kategorii uczelni technicznych złoty medal w pchnięciu kulą i brązowy medal w rzucie dyskiem.

Piotr Milewski (Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska) wywalczył srebrny medal w skoku wzwyż w kategorii uczelni technicznych.

Adrian Kamiński (Wydział Informatyki) do Białegostoku wrócił z brązowym medalem w biegu na 200 m w kategorii uczelni technicznych.

Brązowy medal w kategorii uczelni technicznych zdobyli też w biegu sztafetowym 4 x 100 m mężczyzn Artur Granaszewski (Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska), Adrian Kamiński (Wydział Informatyki) oraz Kamil Popowski i Marcin Jabłoński (obaj z Wydziału Mechanicznego).

Na wyróżnienie zasługują też: Marcin Jabłoński (WM), który zajął V miejsce w biegu na 200 m w kategorii uczelni technicznych, Paweł Suproń (WIZ) – V miejsce w skoku w dal w kategorii uczelni technicznych oraz członkinie sztafety 4 x 400m kobiet: Aleksandra Michniewicz (WI), Izabela Barwicka (WIZ), Aleksandra Sielawa (WM), Elżbieta Pukszta (WM) – VI miejsce w kategorii uczelni technicznych.

Trenerami sekcji  Lekkiej Atletyki Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Białostockiej są mgr Paweł Kukliński i mgr Andrzej Kukliński.