Nasi Profesorowie na uroczystości w Belwederze

23-05-2022
18 maja 2022 r. w Belwederze odbyła się uroczystość wręczenia nominacji profesorskich. Wśród licznej grupy nauczycieli akademickich oraz pracowników nauki i sztuki, którzy odebrali akty nominacyjne z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, znaleźli się także wykładowcy Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku: prof. dr hab. inż. Maria Jolanta Sulewska, prof. dr hab. inż. Sławomir Bakier oraz prof. dr hab. Tomasz Oszako.

Wszyscy trzej naukowcy otrzymali tytuł profesora na mocy postanowienia Prezydenta RP w roku 2020. Ze względu na pandemię, oficjalne wręczenie aktów nominacyjnych było możliwe dopiero w tym roku.

Prof. dr hab. inż. Maria Jolanta Sulewska to wieloletni pracownik Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku, obecnie związana jest z Katedrą Geotechniki i Mechaniki Konstrukcji. Tytuł profesora nauk inżynieryjno-technicznych otrzymała postanowieniem Prezydenta RP z dnia 21 września 2020 roku. Przejdź do informacji

Prof. dr hab. inż. Sławomir Bakier jest dyrektorem Instytutu Nauk Leśnych. Postanowieniem Prezydenta RP przyznano mu tytuł profesora nauk rolniczych 11 maja 2020 r. Przejdź do informacji

Prof. dr hab. Tomasz Oszako jest leśnikiem i fitopatologiem. Pracował w Instytucie Nauk Leśnych na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku PB, obecnie związał się z Instytutem Badawczym Leśnictwa w Sękocinie Starym. Tytuł profesora nauk rolniczych otrzymał postanowieniem Prezydenta RP z dnia 11 maja 2020 roku. Przejdź do informacji

Naszym Profesorom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w karierze naukowej!

(Fot. Kancelaria Prezydenta RP)