Zawody matematyczne Náboj Junior

listopad 22

Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej, ul. Zwierzynieckiej 16

10-14

Náboj Junior międzynarodowa rywalizacja reprezentacji szkolnych odbędzie się 22 listopada 2019 r. w Centrum Nowoczesnego Kształcenia (Biblioteka PB) przy ulicy Zwierzynieckiej 16.

Náboj Junior to międzynarodowe zawody matematyczno-fizyczne dla czteroosobowych drużyn reprezentujących swoją szkołę podstawową. Turniej wyróżnia się dynamiczną formułą i tym, że drużyny na bieżąco mogą obserwować wyniki konkurentów. Tego dnia do matematycznej rywalizacji przystąpią jednocześnie uczniowie z Białegostoku, Bielsko-Białej, Grodziska Mazowieckiego, Krakowa, Krosna, Łodzi, Sosnowca, Tarnowa, Warszawy, Wrocławia, a także z wielu miast w Czechach i na Słowacji.

Na początku Náboja każda drużyna otrzyma sześć zadań. Każde kolejne zadanie konkursowe zostanie wydane przez sędziów, po złożeniu przez członka zespołu poprawnego rozwiązania. Liczy się czas i ilość poprawnie rozwiązanych zadań. Dlatego trzeba działać szybko – zawody trwają tylko 120 minut.

Náboj wygra drużyna, która w rozwiąże najwięcej zadań. W każdym mieście powstanie lokalny ranking drużyn. Uczestnicy będą mogli też porównać swoje wyniki w rankingu krajowym oraz międzynarodowym.

Uczestnictwo w zawodach jest bezpłatne.

Najlepsze drużyny otrzymują certyfikaty i nagrody zgodnie z zajętym miejscem.

Program Náboj Junior:
Przyjazd i rejestracja drużyn 8:00 – 9:30