Zakończenie rejestracji „Niesamowita Maszyna”

luty 18

Do 18 lutego można przesyłać zgłoszenia w II edycji konkursu „Niesamowita Maszyna”. Na najlepszych czekają indeksy Politechniki Białostockiej i pieniądze – nawet 5 tysięcy złotych.

Konkurs „Niesamowita Maszyna” skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, młodych, kreatywnych ludzi, którym bliskie są zasady fizyki oraz pasja konstruowania. Aby wziąć udział w zabawie, należy zbudować urządzenie na wzór maszyny Rube’a Goldberga, w którym połączone ze sobą mechanizmy, działające na zasadzie domina, doprowadzają do końcowego, efektownego finału. Podobną maszynę zbudowaliśmy już na Politechnice Białostockiej. Efekt można zobaczyć tu: https://www.youtube.com/watch?v=tXzt-PKipe4 .

Maszyny uczniowie budują samodzielnie lub w maksymalnie 3-osobowych drużynach, pod nadzorem pełnoletniego  opiekuna.

21 marca na Politechnice Białostockiej odbędzie się finał, podczas którego zaprezentujemy wytypowane wcześniej przez komisję konkursową maszyny, wybierzemy zwycięzców i wręczymy nagrody.

Szczegóły na: pb.edu.pl/niesamowitamaszyna