Wykład dr Henryki Bochniarz

grudzień 03

Dziekan Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej zaprasza na spotkanie otwarte z dr Henryką Bochniarz, która wygłosi wykład pt. „Świat i Polska 2019. Nowy porządek czy nowy bałagan?” Wydarzenie zaplanowano 3 grudnia 2018 r. (poniedziałek) o godz. 12:15 w Auli 18 KB.

Dr Henryka Bochniarz jest założycielką i prezydentem Konfederacji Lewiatan. Aktualnie pełni funkcję: Wiceprezydenta BUSINESSEUROPE, największej organizacji pracodawców w UE; Wiceprzewodniczącej Rady Dialogu Społecznego, a od 2000 r. przewodniczącej Polsko-Japońskiemu Komitetowi Gospodarczemu. Pani dr Henryka Bochniarz należy do think-tanku European Council on Foreign Relations. W latach 2006-2014 pełniła funkcję prezesa Boeinga na Europę Środkową i Wschodnią. Zasiada w radach nadzorczych Orange Polska SA i FCA Poland SA. Była minister przemysłu i handlu w rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego (1991). Kandydatka na urząd Prezydenta RP (2005).

Pani dr Henryka Bochniarz jest zaangażowana w działalność społeczną. Utworzyła Fundację Prymus na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych dzieci wiejskich. Działa w Fundacji Sztuki im. Stanisława Witkiewicza wspierającej Teatr Witkacego w Zakopanem. Pomysłodawczyni i wieloletnia współfundatorka Nagrody Literackiej NIKE dla najlepszej książki roku. Współtwórczyni Kongresu Kobiet i orędowniczka zwiększenia udziału kobiet w życiu publicznym.

Laureatka Nagrody Kisiela oraz Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego za szczególny wkład w rozwój dialogu społecznego w Polsce oraz działania ponad podziałami politycznymi. Odznaczona przez Prezydenta RP Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski oraz japońskim Orderem Wschodzącego Słońca, Złotą i Srebrną Gwiazdą. W 2014 r. Newsweek umieścił ją w rankingu 10 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce, zaś w 2015 r. znalazła się na liście „50 Polek, które się liczą” w zestawieniu Gazety Wyborczej.

Zapraszam na spotkanie pracowników, studentów oraz wszystkie zainteresowane osoby.