Święto Politechniki Białostockiej

listopad 27

Wydział Elektryczny, Aula Duża

10.00

Święto Politechniki Białostockiej to wyjątkowa uroczystość, podczas której oddajemy hołd wszystkim osobom, które przyczyniły się do rozwoju naszej Uczelni oraz upamiętniamy powstanie w grudniu 1949 roku Prywatnej Wieczorowej Szkoły Inżynierskiej w Białymstoku, z której wywodzi się Politechnika Białostocka.

27 listopada 2019 r. zaplanowano:

Święto Politechniki Białostockiej – uroczyste posiedzenie Senatu PB
Aula Duża PB, Wydział Elektryczny, ul. Wiejska 45 D, godz. 10.00

O godzinie 10.00 w Auli Dużej podczas uroczystego posiedzenia Senatu Politechniki Białostockiej zostaną wręczone odznaczenia państwowe i medale KEN, gratulacje z okazji nadania tytułów i stopni naukowych, podziękowania okolicznościowe oraz dla emerytowanych pracowników. Nagrody odbiorą laureaci konkursów na najlepszego studenta i doktoranta PB, konkursu imienia prof. Mikołaja Busłowicza oraz statuetek Złotego Absolwenta. Oprawę muzyczną uroczystości zapewni Chór Politechniki Białostockiej pod dyrekcją prof. Wioletty Miłkowskiej.

Jubileusz 70-lecia Wydziału Mechanicznego
Aula 449, Wydział Mechaniczny, ul. Wiejska 45C, godz. 15.00

27 listopada odbędzie się również jubileusz 70-lecia Wydziału Mechanicznego. Oficjalne uroczystości rozpoczną się o godz. 15 w auli 449 wystąpieniami JM Rektora Politechniki Białostockiej oraz Dziekana Wydziału Mechanicznego dr hab. inż. Romana Kaczyńskiego, prof. PB. Następnie z wykładem „Na drodze do przemysłu 4.0” wystąpi Sebastian Rynkiewicz, prezes Centrum Promocji Innowacji i Rozwoju w Białymstoku, instytucji koordynującej działalnością Klastra Obróbki Metali o statusie Kluczowego Klastra Krajowego. O 16.00 zaplanowano prezentacje projektów studenckich kół naukowych Wydziału Mechanicznego. Informacje o jubileuszu Wydziału Mechanicznego PB dostępne są na stronie wm.pb.edu.pl/70lat

Święto Politechniki Białostockiej – widowisko artystyczne „Lista przebojów Politechniki Białostockiej”
Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku im. Stanisława Moniuszki ul. Odeska 1, godz. 19.00

O godzinie 19.00 w Operze i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej odbędzie się widowisko artystyczne „Lista przebojów Politechniki Białostockiej”. W muzycznej oprawie hitów zaaranżowanych przez Maxa Fedorova na zespół instrumentalny oraz Chór Politechniki Białostockiej pod dyrekcją Wioletty Miłkowskiej na scenie zaprezentują się studenci i pracownicy PB, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego PB, Radio Akadera oraz goście z Chin. Bohaterowie widowiska wystąpią w kostiumach zaprojektowanych przez Elwirę Horosz, w choreografii opracowanej przez Karolinę Garbacik. Gościnnie wystąpi Damian Aleksander, całość poprowadzi Marek Sierocki.
WSTĘP BEZPŁATNY. Obowiązuje rezerwacja miejsc. System rezerwacyjny dostępny na stronie rezerwacja.pb.edu.pl