Rodzinny Piknik Naukowy

czerwiec 09

W ramach XVI Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki zapraszamy na Rodzinny Piknik Naukowy, który odbędzie się 9 czerwca na Stadionie Miejskim przy ul. Słonecznej 1 w Białymstoku.

plakat Rodzinnego Pikniku Naukowego

Podczas Rodzinnego Pikniku Naukowego będzie można eksperymentować, odkrywać i poznawać świat nauki. Specjalne stoiska przygotowują uczelnie.

Od 10:00 do 15:00 odbędą się pokazy naukowe, eksperymenty i wykłady podlaskich uczelni, m.in. szpital pluszowego misia, stoisko kryminalistyczne, pokazy udzielania pierwszej pomocy, kolorowy świat chemii, zabawy z architekturą, roboty sumo, kosmiczna wyprawa, bolidy i łaziki marsjańskie, bańki mydlane, świat roślin w powiększeniu, świat owadów, potyczki z angielskim, socjoGry i socjoFilmy, BookOrigami.

Atrakcją będzie też interaktywna wystawa matematyczna „Wszystko jest… liczbą”. Pod tym tytułem kryje się projekt popularyzujący matematykę i przekonanie, że matematyka towarzyszy nam we wszystkich aspektach naszego życia. Wystawa podzielona jest na dwie części: „Liczby są wszędzie” oraz „Świat geometrii”. W każdej części eksponaty interaktywne skupione są w tzw. wyspy tematyczne. Po wystawie oprowadzać będą specjalnie przeszkolone osoby, by wyjaśniać matematyczne zagadki. Ekspozycja stworzona została przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorem i kuratorem jest dr Maciej Kluza.

Na Pikniku nie zabraknie również sportowych emocji: pokazy walk judo, Piłkarski Turniej Pracowników Uczelni Wyższych a dla najmłodszych treningi piłkarskie i dmuchany plac zabaw. Drużyna Lowlanders Białystok zaprezentuje futbol amerykański. Niespodziankę przygotowuje także Chór Politechniki Białostockiej, a także Opera i Filharmonia Podlaska.

Zapraszamy całe rodziny! 9 czerwca w godzinach 10:00-15:00 spotkajmy się na Stadionie Miejskim w Białymstoku!

Wstęp wolny.

Więcej na www.podlaskifestiwal.pl