Program Odkrywcy Diamentów – termin naboru zgłoszeń

kwiecień 01

Do 1 kwietnia 2019 r. zespoły uczniowskie mogą składać wnioski o wsparcie finansowe Programu Odkrywcy Diamentów.

Aby zgłosić się od programu, wystarczy wypełnić formularz zawierający m.in. opis i cel planowanego przedsięwzięcia oraz wnioskowaną kwotę. Inicjatywa jest skierowana od uczniów zainteresowanych naukami ścisłymi, pracujących w co najmniej dwuosobowych grupach pod opieką pełnoletniego mentora.

Kapituła Programu Odkrywcy Diamentów udziela wsparcia finansowego utalentowanym i efektywnie działającym grupom młodzieży, by umożliwić im konstruowanie wynalazków czy start w prestiżowych międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach z zakresu nauk ścisłych i technicznych, w szczególności technologii, inżynierii, konstrukcji, wzornictwa przemysłowego, matematyki oraz zarządzania. To inicjatywa Politechniki Białostockiej i podlaskich przedsiębiorców, którzy młodych wynalazców wspierają już od czterech lat. Więcej informacji można znaleźć na stronie programu: odkrywcydiamentow.com.pl .

Program Odkrywcy Diamentów wspiera też stypendiami wybitnych studentów Politechniki Białostockiej.