Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn

kwiecień 11

Nasza uczelnia włączyła się w akcję Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. Razem przekonujemy: Dziewczyny na PolITechniki i Dziewczyny do ścisłych!

11 kwietnia zapraszamy na Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn na Politechnice Białostockiej. Tego dnia chcemy pokazać dziewczynom, dlaczego warto studiować na kierunkach informatycznych i pokrewnych, rozbudzić ich ciekawość i zainteresowanie nowoczesnymi technologiami. Podpowiemy, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci, zdradzimy, co maszyny odczytują z naszych twarzy. Zaprosimy do rozmów maturzystki, studentki, pracownice Politechniki Białostockiej i nasze absolwentki. Na deser zaproponujemy informatyczne wyzwania, prezentacje robotów i wirtualny spacer.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu pod hasłem „W sieci PB”. Zaczynamy o 10-tej.
Miejsce: Politechnika Białostocka, kampus przy ul. Wiejskiej 45, aula 23 (prof. Urbańskiego ) i hol na Wydziale Informatyki ul. Wiejska 45 A, Białystok

W PROGRAMIE:

prezentacje:

10:00 – powitanie

10:10 –  „Security w sieci” – dr inż. Andrzej Chmielewski (WI PB)

10:40 – „Biometria, czyli co inteligentne maszyny są w stanie odczytać z naszej twarzy?” – mgr inż. Maciej Szymkowski (WI PB)

11:10 –  „Prywatność na Facebooku i Instagramie” – Jan Jankowski (Agencja Social Media)

11:40 – Panel dyskusyjny „Być studentką IT na PB” z udziałem studentek i absolwentek Politechniki Białostockiej

atrakcje towarzyszące:

• Keyboard challenge
  • Oculus kinect i zabawy logiczne z Wydziałem Informatyki
  • Wirtualny Spacer po Politechnice Białostockiej – gra z użyciem okularów oculus rift