Konferencja „Człowiek a sztuczna inteligencja”

czerwiec 07

W czwartek, 7 czerwca, zapraszamy do udziału w otwartej konferencji naukowej „Człowiek a sztuczna inteligencja”.

Naukowcy Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku, Uniwersytetu w Białymstoku, Wyższej Szkoły Medycznej, Politechniki Białostockiej i Uniwersytetu Medycznego podejmą refleksję interdyscyplinarną na temat sztucznej inteligencji, prognozując kierunki jej rozwoju i wskazując na ewentualne zagrożenia etyczne.

PROGRAM:

17:00 – Powitanie uczestników:

Rektor Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku ks. dr hab. Andrzej Proniewski prof. UwB,

Prorektor ds. Nauki Politechniki Białostockiej prof. dr hab. inż. Andrzej Sikorski

17:05 – ks. dr Robert Wawer SJ (Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie „Collegium Bobolanum”) „Sztuczna inteligencja – produkt czy podmiot?”

17:35 – dr hab. inż. Grzegorz J. Nalepa (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet Jagielloński), prezes Polskiego Stowarzyszenia Sztucznej Inteligencji: „Czy sztuczna inteligencja jest groźniejsza niż broń atomowa?”

18:05 przerwa, pokaz robotów przygotowany przez Politechnikę Biąłostocką

18:30 debata panelowa: Sztuczna inteligencja – perspektywy i obawy.

Prowadzenie: dr Marcin Koszowy (Uniwersytet w Białymstoku)

• dr hab. Robert Poczobut, prof. UwB „Transhumanizm a sztuczna inteligencja”
  • dr Adam Matan (AWSD) „Informacja a sztuczna inteligencja”
  • dr hab. Marcin Moniuszko (Uniwersytet Medyczny w Białymstoku) „Czy sztuczna inteligencja może podejmować lepsze decyzje terapeutyczne niż lekarz?”
  • dr hab. Jarosław Stepaniuk (PB) „Polska Szkoła Sztucznej Inteligencji – Zbiory Przybliżone”

Wydarzenie w ramach XVI Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki współorganizują Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne, Wyższa Szkoła Medyczna, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku i Politechnika Białostocka.

Konferencja „Człowiek a sztuczna inteligencja”
7 czerwca 2018 r. godz. 17:00
Aula Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej

wstęp wolny