Inauguracja Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego

listopad 24

W sobotę, 24 listopada, Politechnika Białostocka zainauguruje nowy rok akademicki Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego.

W uroczystości wezmą udział młodzi studenci Białostockiego, Siemiatyckiego, Hajnowskiego, Bielskiego i Sokólskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Wszystkie funkcjonują w ramach Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego – projektu koordynowanego przez Politechnikę Białostocką. Uczelnię wspierają władze samorządowe Białegostoku, Siemiatycz, Bielska Podlaskiego, Hajnówki i Sokółki.

Podczas pierwszych zajęć w ramach Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego najmłodsi studenci Politechniki Białostockiej otrzymają indeksy oraz wysłuchają wykładu inauguracyjnego „Kim dla mnie może być robot?”.

PUD to projekt skierowany do uczniów szkół podstawowych, którego głównym celem jest popularyzacja nauki oraz pokazywanie, że przyswajanie wiedzy wcale nie musi być nudne i trudne – może okazać się wspaniałą przygodą i dać możliwość rozwijania naukowych pasji i zainteresowań. W roku akademickim 2018/2018 zaplanowano 15 spotkań poświęconych różnym dziedzinom wiedzy: matematyce, bioinżynierii, budownictwu, informatyce itp. Studenci odwiedzą w czasie zajęć Bibliotekę Politechniki Białostockiej i studio Radia Akadera, Galerię Arsenał, Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Uroczyste zakończenie PUD odbędzie się 15 czerwca 2019 roku.

Więcej o projekcie na: pud.pb.edu.pl

Inauguracja roku akademickiego 2018/2019 Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego
24 listopada 2018 roku (sobota) o godz. 12:00
Aula Duża na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej (ul. Wiejska 45 D)