Inauguracja Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego

listopad 23

Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej, ul. Wiejska 45 D, Białystok

12:00

W sobotę, 23 listopada, Politechnika Białostocka zainauguruje nowy rok akademicki Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego.

Dzięki wsparciu finansowemu sześciu samorządów w zajęciach na Politechnice Białostockiej uczestniczyć będą dzieci z Białegostoku, Augustowa, Bielska Podlaskiego, Hajnówki, Siemiatycz i Sokółki.

Podczas pierwszych zajęć w ramach Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego najmłodsi studenci Politechniki Białostockiej otrzymają indeksy oraz wysłuchają wykładu inauguracyjnego „Umiesz chodzić? Ale czy wiesz, jak to robisz?”, który zaprezentuje dr hab. inż. Szczepan Piszczatowski, prof. PB z Wydziału Mechanicznego.

PUD to projekt skierowany do uczniów szkół podstawowych, którego głównym celem jest popularyzacja nauki oraz pokazywanie, że przyswajanie wiedzy wcale nie musi być nudne i trudne – może okazać się wspaniałą przygodą i dać możliwość rozwijania naukowych pasji i zainteresowań. W roku akademickim 2019/2020 zaplanowano 15 zróżnicowanych tematycznie spotkań. Uroczyste zakończenie PUD odbędzie się 20 czerwca 2020 roku.

Więcej o projekcie na: pud.pb.edu.pl

Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego
23 listopada 2019 roku (sobota) o godz. 12:00
Aula Duża na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej (ul. Wiejska 45 D)