Świeżo upieczony absolwent Wydziału Mechanicznego wygrał zawody w kolarstwie górskim!

02-09-2020
Wiktor Gindorowicz na podium zawodów w kolarstwie górskim
Zajął I miejsce w kategorii uczelni technicznych w jeździe indywidualnej na czas i III w klasyfikacji uczelni technicznych w wyścigu ze startu wspólnego. Wiktor Gindorowicz niedawno obronił pracę magisterską na Wydziale Mechanicznym, a teraz może pochwalić się jeszcze dwoma medalami w dyscyplinie: AMP Kolarstwo Górskie!

Zwycięstwo w kategorii uczelni technicznych i zdobyte medale są przypieczętowaniem ciężkiej pracy absolwenta Politechniki Białostockiej. Przez cały okres studiów Wiktor reprezentował Politechnikę Białostocką w zawodach AMP. Opiekunem Sekcji Kolarskiej AZS PB jest dr inż. Wojciech Kruszyński. Przygotowania do zawodów oraz swoje sukcesy absolwent Wydziału Mechanicznego relacjonuje na profilu facebookowym Wiktor Gindorowicz mr_cyclist.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim w Orawce odbyły się w dniach 28-30.08.2020 r. W ogólnej klasyfikacji wszystkich uczelni nasz absolwent zajął odpowiednio 10 i 13 miejsca, zarezerwowane już dla czołowych zawodników w Polsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu zawodowym, sportowym i prywatnym!

Autorem zdjęcia podium jest Maciej Talar/KSAF AGH.