Świetne występy sportowców z AZS PB

27-05-2021
Marlena Gola, AZS Politechniki Białostockiej
Reprezentanci Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Białostockiej po raz kolejny nie zawiedli! Tym razem z Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce oraz Judo przywieźli medale we wszystkich kolorach, a nawet rekordy życiowe.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Na AMP w Lekkiej Atletyce, rozgrywanych w Bielsko Białej w majowy weekend (20-23.05.2021 r.) nasi lekkoatleci zdobyli 7 złotych i 1 srebrny medal.

• KAROLINA SOKÓŁ, studentka I roku kierunku budownictwo na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku zdobyła złoty medal w rzucie dyskiem w Klasyfikacji Uczelni Technicznych.
  • MARTYNA KARWOWSKA, studentka I roku kierunku architektura na Wydziale Architektury – złoty medal w pchnięciu kulą w Klasyfikacji Uczelni Technicznych.
  • OSKAR TREJGO, student II roku kierunku inżynierii środowiska na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku – srebrny medal w rzucie oszczepem w Klasyfikacji Uczelni Technicznych i 6 miejsce w rzucie oszczepem w Klasyfikacji Generalnej.
  • JAKUB MOSKAL, student III roku kierunku logistyka na Wydziale Inżynierii Zarządzania – zajął 8. miejsce w skoku wzwyż w Klasyfikacji Generalnej, 4. miejsce w skoku wzwyż w Klasyfikacji Uczelni Technicznych.
  • NORBERT WAŚKIEWICZ, student I roku automatyki i robotyki na Wydziale Elektrycznym – zajął 8. miejsce w biegu na 100 m w Klasyfikacji Uczelni Technicznych.

Powody do radości miały też nasze biegaczki. Sztafeta Politechniki Białostockiej 4×100 m, w składzie: Aleksandra Korzun, Joanna Banaszek, Katarzyna Buńkowska, Marlena Gola, zdobyła złoty medal w klasyfikacji uczelni technicznych. ALEKSANDRA KORZUN to studentka II roku kierunku matematyka stosowana na Wydziale Informatyki. JOANNA BANASZEK – studentka I roku kierunku turystyka i rekreacja na Wydziale Inżynierii Zarządzania. KATARZYNA BUŃKOWSKA – studentka III roku kierunku logistyka na Wydziale Inżynierii Zarządzania.

Formą życiową błysnęła MARLENA GOLA, studentka III roku kierunku logistyka na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. Nie tylko pokonała rywalki w biegach na 100 i 200 metrów (dwa złote medale w klasyfikacji generalnej i uczelni technicznych), ale też pobiła swoje rekordy życiowe na tych dystansach. Przypomnijmy, że Marlena Gola ma już tytuł mistrzyni Polski na 200 m na stadionie i w hali, a w maju 2021 r. zdobyła złoto na nieoficjalnych MŚ sztafet w Chorzowie. W Bielsko Białej nasza utytułowana studentka przebiegła 100 metrów w 11.48 s. Wystartowała tuż po ulewie.

– Jestem bardzo zadowolona. Upewnia mnie to, że stać mnie na szybkie bieganie w tym bardzo ważnym, olimpijskim sezonie. Gdy odwołano nam eliminacje to trochę się podłamałam, bo byłyśmy całe mokre i gotowe do biegu. Nawet myślałam, żeby się wycofać i nie startować, ale gdy wróciłam na stadion pogoda była świetna. I to był dobry wybór – mówiła po zawodach Marlena Gola.

MARLENA GOLA zdobyła: złoty medal w biegu na 100 m w Klasyfikacji Generalnej i Klasyfikacji Uczelni technicznych, złoty medal w biegu na 200 m w Klasyfikacji Generalnej i Klasyfikacji Uczelni Technicznych, złoty medal w biegu sztafetowym 4×100 m.

Trenerem sekcji lekkoatletycznej AZS PB jest mgr Paweł Kukliński.

Akademickie Mistrzostwa Polski w judo

Ogromnie cieszymy się też z osiągnięć naszych judoczek. Na Akademickich Mistrzostwach Polski w Judo, które rozegrano w Pile w dniach 21-23 maja 2021 r. W zawodach uczestniczyli reprezentanci 41 uczelni. W rywalizacji indywidualnej w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadły: Maryla Kostyra (srebrny medal w kategorii 52 kg) i Katarzyna Korolczuk (brązowy medal w kategorii 63 kg). Trenerem Klub Judo Politechniki Białostockiej jest dr Piotr Klimowicz.

Cykl Akademickich Mistrzostw Polski współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Głównym sponsorem AMP jest Grupa LOTOS S.A.