Studenci logistyki laureatami programu Supply Chain Designer 2018

06-12-2018
Student WIZ nagrodzony

4 grudnia 2018 r. w Warszawie uroczyście podsumowano siódmą edycję programu Supply Chain Designer, prowadzonego przez Wydawnictwo Eurologistics. Każdego roku zespół dziennikarzy i współpracowników wydawnictwa nagradza projekty wyróżniające się znaczącym wpływem na poprawę funkcjonowania łańcucha dostaw. Po raz pierwszy w programie, w kategorii Supply Chain Young Designer 2018 – konkursie na najlepsze projekty młodych logistyków – wyróżniono prace, które powstały w ramach programu Top Young 100.

Wśród nagrodzonych znaleźli się studenci kierunku logistyka na Wydziale Inżynierii Zarządzania: Bartosz Gryko, Kamil Pogorzelski oraz Karolina Wądołowska. Cała trójka to reprezentanci Studenckiego Koła Naukowego Logistyki „LogiSQUAD”. Warto dodać, że oprócz wymienionych studentów w programie Top Young 100 uczestniczą jeszcze Agata Dobrzyńska oraz Daniel Tochwin. Ich projekty również zostały wysoko ocenione przez przedsiębiorstwa. Mentorkami ze strony Politechniki Białostockiej w Top Youg 100 są dr Urszula Ryciuk oraz dr Marta Jarocka.

Top Young 100 to cykliczny, roczny program rozwojowy dla najlepszych studentów z obszaru łańcucha dostaw w Polsce. Uczestnicy programu – 18 międzyuczelnianych zespołów studentów – przez 6 miesięcy pod okiem menedżerów i opiekunów naukowych, pracowało nad rozwiązaniem rzeczywistych problemów przedsiębiorstw branży logistycznej. Odbywali też szkolenia w zakresie twardych i miękkich kompetencji. Program zainicjowany został przez Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i jest współorganizowany przez uczelnie wyższe i ponad czterdziestu mentorów w zakresie łańcucha dostaw.

Nasi studenci weszli w skład zespołów projektowych opracowujących dwa różne tematy.

Kamil Pogorzelski, student V roku Logistics, był współautorem projektu kompleksowego kalkulatora kosztów transportu drogowego dla firmy CIECH (opiekunem projektu był Dariusz Minda, koordynatora transportu samochodowego w Pionie Zarządzania Łańcuchem Dostaw firmy CIECH). Rezultaty pracy grupy projektowej przyczynią się do udoskonalenia procesu dokonywania wycen transportu w oparciu m.in. o stałe aktualizowanie cen paliwa przy w pełni konfigurowalnych parametrach dostaw. Opracowane narzędzie jest uniwersalne, i może być zastosowane nie tylko w badanej spółce.

W projekcie dotyczącym „Analizy decyzyjnej – wyboru sposobu kompletacji towarów ponadgabarytowych” liderem był Bartosz Gryko, student IV roku logistyki, a członkiem zespołu Karolina Wądołowska, studentka V roku Logistics. Projekt był dedykowany przedsiębiorstwu ILS (opiekunem projektu był Patryk Ciechiewicz, Logistics Business Partner, Logistics Systems Development w firmie ILS). Analiza zawierała porównanie czasowo-kosztowe dwóch sposobów kompletacji towarów ponadgabarytowych – kompletacji pojedynczych zamówień oraz falowej. Sukcesem studentów jest fakt, że badane przedsiębiorstwo zadeklarowało wdrożenie wyników projektu w praktyce.

Więcej informacji na stronie programu TOP YOUNG 100: www.topyoung100.pl