Prof. Mirosław Świercz nagrodzony Złotą Odznaką PTETiS

27-10-2019

Dr hab. inż. Mirosław Świercz, prof. PB otrzymał Złotą Odznakę Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej. Dziekan Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej został doceniony za aktywną działalność na rzecz upowszechniania i krzewienia elektrotechniki i elektroniki w Polsce oraz długoletnią współpracę z PTETiS.

Nagroda została wręczona podczas zebrania Zarządu Głównego PTETiS, które odbyło się 21 października 2019 r. w Warszawie. Prof. Mirosław Świercz odebrał wyróżnienie z rąk przewodniczącego PTETiS, prof. Krzysztofa Kluszczyńskiego.

Gratulujemy wyróżnienia!

Polskie Towarzystwo Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej (PTETiS) zostało założone w 1961 roku. Jego celem jest krzewienie i popieranie rozwoju elektrotechniki oraz elektroniki teoretycznej i stosowanej, a zwłaszcza współdziałanie w szerzeniu i rozpowszechnianiu wiedzy z zakresu tych dyscyplin nauki. W ramach swoich zadań Polskie Towarzystwo Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej: prowadzi działalność szkoleniową i wydawniczą, organizuje konferencje i konkursy naukowe, przyznaje nagrody za osiągnięcia naukowe lub działalność popularyzatorską, współpracuje z innymi stowarzyszeniami naukowymi krajowymi i zagranicznymi o tych samych lub podobnych celach działania.
W ramach PTETiS funkcjonuje 17 oddziałów, w Białymstoku, Bydgoszczy, Częstochowie, Gdańsku, Gliwicach i Opolu, Kielcach, Koszalinie, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Radomiu, Rzeszowie, Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu, Zielonej Górze.
Białostocki Oddział Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej przyznaje coroczną nagrodę za wyróżniające się osiągnięcia naukowe i techniczne z zakresu elektrotechniki oraz elektroniki.