Podium dla strzelców z Politechniki Białostockiej

07-10-2019

Kilkukrotnie stawali na podium sportowcy z Politechniki Białostockiej podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Juniorów w strzelectwie sportowym.

Najlepszymi wynikami może poszczycić się student Wydziału Mechanicznego Michał Stanisławczyk, który zajął pierwsze miejsce w pistolecie pneumatycznym 60 strzałów mężczyzn, drugie w pistolecie dowolnym 60 strzałów mężczyzn oraz trzecie miejsce w pistolecie pneumatycznym mix młodzieżowców.

Gabriela Kaczmarek, również z Wydziału Mechanicznego, zajęła trzecie miejsce w pistolecie sportowym 30+30 strzałów kobiet oraz piąte miejsce w pistolecie pneumatycznym 60 strzałów kobiet.

Studentka Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku Magdalena Sienkiewicz, uplasowała się na pierwszym miejscu w pistolecie pneumatycznym mix juniorów, czwartym w pistolecie pneumatycznym 60 strzałów juniorek oraz siódmym w pistolecie sportowym 30+30 strzałów juniorek.

Na podium znalazła się też Izabela Grabowska, również z Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku, która zajęła trzecie miejsce w karabinie pneumatycznym mix młodzieżowców, piąte w karabinie dowolnym 60 strzałów leżąc oraz dziesiąte miejsce w karabinie dowolnym 3×40 strzałów kobiet.

Studenci trenują w klubie KS Kaliber Białystok.

Mistrzostwa odbyły się w dniach 25-29 września w Bydgoszczy.

QR kod RODO
Więcej: pb.edu.pl/rodo