Nasi karatecy zdobyli brązowe medale

31-05-2021
Akademickie Mistrzostwa Polski w Karate WKF
Z Akademickich Mistrzostw Polski w Karate WKF reprezentanci Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Białostockiej przywieźli dwa brązowe medale. Zawody rozegrano w obiektach sportowych Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w dniach 29-30 maja 2021 r.

W turnieju udział wzięło ponad 100 zawodników i zawodniczek reprezentujących 31 uczelni. Wśród nich m.in. m.in. Kinga Harast – brązowa medalistka Mistrzostw Europy, reprezentująca Politechnikę Łódzką.

Sportowcy z Politechniki Białostockiej rywalizowali w kumite indywidualnym kobiet i mężczyzn. Urszula Tokajuk, studentka Wydziału Informatyki PB, zdobyła brązowy medal w kumite indywidualnym kobiet w kategorii +68 kg. Krystian Leusz, student Wydziału Inżynierii Zarządzania PB – był trzeci w kumite indywidualnym mężczyzn w kategorii 67 kg.

Ich wyniki uplasowały Politechnikę Białostocką na 5. miejscu w klasyfikacji uczelni technicznych i na miejscu 15. w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Akademickie Mistrzostw Polski współfinansowane są ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Głównym sponsorem AMP jest Grupa LOTOS S.A.