Marlena Gola znowu na podium!

06-05-2021
Marlena Gola. Fot. Paweł Skraba.
Marlena Gola – studentka na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej znowu spisała się na medal. Wraz z Pauliną Guzowską, Kamilą Cibą, Klaudią Adamek zapewniły swoim fanom podwójną dawkę radości. Nie dość, że wywalczyły w nieoficjalnych mistrzostwach świata sztafet w Chorzowie złoty medal w biegu 4×200 metrów, to jeszcze pobiły rekord Polski. To się nazywa medalowa (i modelowa) współpraca!

Tegoroczna majówka nie rozpieszczała nas słońcem, ale za to rozgrzała nasze sportowe emocje. Gorący klimat rywalizacji drużynowej zapewnili wspaniali lekkoatleci, w tym studentka logistyki na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. Marlena Gola wraz z koleżankami z rezultatem 1.34,98 prześcignęły konkurencję i pobiły rekord kraju. Czy mistrzynie spodziewały się takiego obrotu sprawy?

– Na pewno zaskoczeniem było to, że zajęłyśmy pierwsze miejsce i jeszcze ustanowiłyśmy rekord Polski. Kiedy kończyłam sztafetę wiedziałam już, że jesteśmy na dobrej pozycji. Oczywiście przed startem liczyłyśmy na medal, mając nadzieję, że staniemy na podium. Nie oczekiwałyśmy jednak, że uda się zdobyć złoto i osiągnąć tak wielki sukces – zdradziła nasza biegaczka.

Wyczyn damskiej drużyny jest naprawdę doniosły, ponieważ rekord, który poprawiły, został ustanowiony dość dawno temu, bo w 1975 roku. – Sztafeta 4×200 metrów nie jest konkurencją olimpijską, dlatego też nie jest zbyt popularna wśród sportowców – wyjaśniła nam Marlena Gola, która zapytana, jakie to uczucie ustanowić rekord Polski odpowiedziała –  W ten sposób piszemy historię. To bardzo miłe uczucie. Dostałyśmy tyle gratulacji i tyle miłych słów. Na pewno to jest też duży kopniak, ogromna motywacja. Jest początek sezonu, a wiemy, że sezon kończy się igrzyskami. Myślę, że każda z nas trzymając polską flagę w Chorzowie, chciałaby ten sukces powtórzyć.

Apetyt rośnie w miarę biegania, więc również liczymy, że studentka naszej uczelni będzie mogła po raz kolejny sięgnąć po złoty kruszec. Grafik wydarzeń sportowych ma napięty. Czeka ją jeszcze kilka bardzo ważnych imprez sportowych, w tym Akademickie Mistrzostwa Polski, gdzie będzie reprezentować PB (już trzymamy kciuki!). Udział w tych imprezach będzie sprawdzianem przed ogromnym wyzwaniem – letnimi igrzyskami. –  Wierzę, że to święto sportu się odbędzie, więc zaczynam niebawem ciężki trening. Przede mną jest długa droga i mnóstwo pracy – mówi utytułowana sprinterka.

Jesteśmy przekonani, że ta droga będzie prosta i doprowadzi do celu równie szybko, jak ta na bieżni. Życzymy Marlenie – Ambasadorce Sportu Białostockiego na 2021 rok dzielenia z nami wyjątkowych emocji na podium.