Akademickie Mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym

12-05-2021
Akademickie Mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym 9-11 maja 2021
Strzelcy z Politechniki Białostockiej wywalczyli srebro w klasyfikacji uczelni technicznych oraz brąz w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w strzelectwie sportowym. Zawody odbyły się w dniach 9-11 maja 2021 r. na obiektach bydgoskiego Zawiszy. Organizatorem wydarzenia był AZS Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

W zawodach uczestniczyli reprezentanci 34 uczelni wyższych. Nasi zawodnicy bronili tytułu wicemistrzowskiego, który zdobyli w ubiegłym roku na turnieju w Zielonej Górze. W Bydgoszczy wyprzedzili ich jednak studenci Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (miejsce 1.) oraz Politechniki Wrocławskiej (miejsce 2.).

– Rywalizacja była bardzo duża. Myślę, że były to najliczniej obstawione zawody, w których dotychczas startowałam. Jednocześnie były wspaniale zorganizowane, a poszczególne konkurencje płynnie następowały po sobie – mówi Magdalena Sienkiewicz, studentka Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku. Magda trenuje strzelectwo od ponad sześciu lat.

Zawodniczki z Politechniki Białostockiej zdominowały konkurencję 10 m pistolet pneumatyczny 60 strzałów. W kategorii uczelni technicznych zdobyły srebro – Magda Sienkiewicz, brąz – Kinga Szewc oraz miejsce czwarte – Gabriela Kaczmarek. Wyprzedziła je tylko Maja Jarosińska z Politechniki Wrocławskiej. Podobna sytuacja miała miejsce w kategorii 25 m pistolet sportowy 30+30 strzałów, z tym że Magda Sienkiewicz i Kinga Szewc zamieniły się miejscami na podium.

Cykl Akademickich Mistrzostw Polski współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Głównym sponsorem AMP jest Grupa LOTOS S.A.

Akademickie Mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym:

Klasyfikacja generalna:

1. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
  2. Politechnika Wrocławska
  3. Politechnika Białostocka
Wyniki osiągnięte przez reprezentantów Politechniki Białostockiej:

Michał Stanisławczyk, student kierunku automatyka i robotyka na Wydziale Mechanicznym

2 miejsce w klasyfikacji generalnej 50m Pistolet dowolny 60 strzałów

3 miejsce w klasyfikacji generalnej 10m Pistolet pneumatyczny 60 strzałów

1 miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych 10m Pistolet pneumatyczny 60 strzałów mężczyźni

Magdalena Sienkiewicz, studentka kierunku gospodarka przestrzenna na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku

2 miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych  10m Pistolet pneumatyczny 60 strzałów