ZMIANA WYSOKOŚCI SKŁADEK W UBEZPIECZENIU GRUPOWYM NA ŻYCIE

25-11-2021

Pragniemy poinformować, iż w najbliższą rocznicę polisy, tj. 1 stycznia 2022 r. zmianie ulegnie składka miesięczna w  umowie ubezpieczenia grupowego na życie dla pracowników Politechniki Białostockiej oraz ich małżonków, partnerów życiowych i pełnoletnich dzieci zawartej z firmą PZU Życie S.A. Pozostałe warunki oferty pozostają bez zmian, a szczegóły aktualnego programu ubezpieczenia funkcjonującego w Politechnice znajdą Państwo w załączonych materiałach.

Przedmiotowa zmiana jest podyktowana bardzo wysokim wskaźnikiem szkodowości programu Politechniki. Pokazuje nam to jednak, że pracownicy Politechniki korzystają z posiadanego ubezpieczenia, a środki pozyskane z otrzymanych odszkodowań są dla nich realnym wsparciem, co czyni program ubezpieczenia grupowego na życie bardzo potrzebnym.

Jednocześnie chcielibyśmy Państwa zapewnić, że decyzja o kontynuowaniu umowy z PZU Życie S.A. została poprzedzona szerokim rozeznaniem rynkowym – konkursem ofert, w którym pomimo wzrostu składki, właśnie oferta tego ubezpieczyciela okazała się najkorzystniejsza, obejmując pełną ochroną wszystkich pracowników Politechniki, bez względu na ich wiek czy stan zdrowia.

Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że w najbliższych dniach będzie zorganizowane spotkanie za pośrednictwem platformy Microsoft Teams z naszym brokerem ubezpieczeniowym – Panią Katarzyną Murawską z firmy Nord Partner Sp. z o.o. podczas którego zostaną omówione wszelkie aspekty i szczegóły dotyczące oferty ubezpieczenia grupowego funkcjonującego w Politechnice, procedury konkursowej oraz aktualnego otoczenia rynkowego. Broker będzie do Państwa dyspozycji, będzie także możliwość zadawania pytań. Zachęcamy do udziału w spotkaniu. Informację o terminie oraz link do spotkania otrzymają państwo drogą elektroniczną na służbowe skrzynki pocztowe.

W związku z powyższym, prosimy wszystkich pracowników Uczelni o wypełnienie załączonego oświadczenia dot. ubezpieczenia grupowego.

Osoby, które nie korzystają z ubezpieczenia zachęcamy do zapoznania się z ofertą i skorzystania z ubezpieczenia grupowego funkcjonującego w Uczelni. W przypadku podjęcia decyzji o przystąpieniu do ubezpieczenia zapraszamy do Działu Spraw Personalnych w celu wypełnienia deklaracji przystąpienia (pok. 1, 2).

Politechnika Białostocka-oświadczenie pracownika (003) (DOCX, 21 KB)

Politechnika Białostocka – oferta ubezpieczenia PZU Życie S.A.-01.2022 (003)