Rekrutacja wewnętrzna – stanowisko referenta/specjalisty w Sekretariacie Wydziału Informatyki

11-05-2023

Politechnika Białostocka poszukuje kandydata

na stanowisko referenta/specjalisty w Sekretariacie Wydziału Informatyki

Zakres powierzonych zadań:

• Przyjmowanie, rozdział, wysyłanie oraz ewidencjonowanie korespondencji wydziałowej i pracowniczej.
  • Przygotowywanie pism administracyjnych.
  • Prowadzenie spraw związanych z obsadą kadrową na kierunkach studiów.
  • Prowadzenie spraw związanych z rozliczaniem obciążeń dydaktycznych nauczycieli akademickich.
  • Obsługa administracyjna w zakresie wymaganych wniosków, sprawozdań, raportów, oświadczeń, rozliczeń, etc.
  • Prowadzenie spraw związanych ze współpracą naukową i organizacyjną z jednostkami krajowymi i zagranicznymi.
  • Przygotowywanie i obsługa umów cywilnoprawnych.
  • Udział w przygotowaniu i realizacji konferencji naukowych oraz innych wydarzeń na Wydziale.
  • Obsługa delegacji służbowych nauczycieli akademickich.
  • Pomoc w przygotowaniu i realizacji wniosków związanych z zamówieniami publicznymi.
  • Przechowywanie i aktualizacja dokumentacji dotyczącej profilaktycznych badań lekarskich nauczycieli akademickich.
  • Prowadzenie spraw związanych z procesem dyplomowania.
  • Archiwizacja dokumentów.
  • Prowadzenie dokumentacji studentów przyjmowanych na staż asystencki.
  • Prowadzenie spraw związanych ze studenckimi kołami naukowymi.
  • Rozliczanie wyjazdów studentów.
  • Prowadzenie spraw i przygotowywanie rozliczeń finansowych związanych ze wzajemną dydaktyką w PB.
  • Praca w systemach informatycznych Uczelni i Wydziału.
  • Organizacja i obsługa różnych wydarzeń na Wydziale/Uczelni.
  • Wykonywanie innych poleceń Dziekana i bezpośredniego przełożonego.

Wymagania obowiązkowe:

• Wykształcenie wyższe.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2.
  • Biegła obsługa komputera, w tym m.in. znajomość pakietu MS Office.
  • Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole.
  • Sumienność oraz rzetelność w wykonywaniu powierzonej pracy.
  • Gotowość do ciągłego samokształcenia się.

Kandydatów spełniających oczekiwania prosimy o składanie aplikacji (np. podanie z uzasadnieniem, list motywacyjny, inne dokumenty, ważne z punktu widzenia zatrudnienia w Sekretariacie Wydziału Informatyki PB) wraz z oświadczeniem dotyczącym danych osobowych (dokument do pobrania w bazie formularzy / kandydaci do pracy / kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie + oświadczenie dotyczące ochrony danych osobowych) do Działu Spraw Personalnych do dnia 17 maja 2023 roku.

W pierwszym etapie rekrutacji, powołana komisja rozpatrzy wszystkie oferty. Z kandydatami, którzy przejdą pierwszy etap rekrutacji, będą przeprowadzone rozmowy kwalifikacyjne.