Informacja dla kierowników prac finansowanych z subwencji badawczej

16-05-2022
Dział Nauki PB informuje, że w związku z wejściem w życie Zarządzenia Nr 44/2022 Rektora Politechniki Białostockiej w sprawie zmiany (obniżki) wskaźników kosztów pośrednich do poszczególnych rodzajów działalności Politechniki Białostockiej, w systemie Obsługi administracyjno-finansowej projektów badawczych w kosztorysach została wprowadzona obowiązująca wysokość kosztów pośrednich. Aktualnie nie ma konieczności składania nowych kosztorysów, zmiany te powinny zostać uwzględnione w przypadku składania przyszłych korekt.

W dniu 4 maja 2022 roku weszło w życie Zarządzenie Nr 44/2022 Rektora Politechniki Białostockiej. Dokument obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku i zawiera zmiany wskaźników kosztów pośrednich do poszczególnych rodzajów działalności Politechniki Białostockiej wprowadzone Zarządzeniem Nr 13/2021

W związku z tym, że w Uczelni została podwyższona wartość środka trwałego z 3 500 zł na 7 000 zł (od aparatury, której koszt wynosi poniżej 7 tys. zł naliczane są koszty pośrednie) w celu rekompensaty uległy zmniejszeniu wskaźniki kosztów pośrednich w przypadku prac finansowanych z subwencji badawczej i wynoszą: koszty wydziałowe – 20% i koszty ogólnouczelniane 10%.