22 marca odbędzie się Dzień Otwarty Politechniki Białostockiej!

01-03-2023
Dzień Otwarty PB 2023

Ponad 300 warsztatów, pokazów, wykładów prowadzonych przez naszych naukowców w niemal 20 ścieżkach tematycznych. 6 prezentacji dotyczących oferty edukacyjnej każdego wydziału.

Ponad 20 studenckich kół naukowych, które pokażą swoje innowacyjne projekty w Centrum Nowoczesnego Kształcenia.

Te liczba oznaczają, że stan gotowości został osiągnięty! Rozpoczynamy bezpłatne zapisy na Dzień Otwarty Politechniki Białostockiej, który odbędzie się 22 marca 2023r.!

Już 22 marca Politechnika Białostocka zaprezentuje 28 kierunków studiów na 6 wydziałach uczelni. Udostępni swoje innowacyjne laboratoria i pracownie. Zaprezentuje pomysły i patenty naukowców oraz studentów. Wskaże przyszłym studentom perspektywy zawodowe i szanse zdobywania doświadczenia w firmach. Przedstawi opcje edukacji na studiach zagranicznych, a także możliwości rozwoju swoich pasji. Pomoże w wyborze kierunku studiów, poda w pigułce proces rekrutacji, ale  przede wszystkim pokaże swój potencjał, by zachęcić młodzież, zwłaszcza tegorocznych maturzystów, do studiowania w naszej uczelni.

Tegoroczny program Dnia Otwartego jest naszpikowany atrakcjami. Wstęp jest wolny, ale na niektóre wydarzenia wymagana jest rejestracja na stronie wydarzenia. Zapisy trwają do 21 marca.

→W godz. 9.00-15.00 można wziąć udział w atrakcjach przygotowanych na 6 wydziałach uczelni:

Jak wodę pijemy? Co krowa ma wspólnego z prądem? Jak działa fotowoltaika? Jak głośno uderza piorun? Jak rozkazywać robotom? Co oznacza energooszczędna architektura? Jakie tajemnice kryje światłowód? Jakie skarby flory i fauny kryje Puszcza Białowieska? Jak poruszać się w wirtualnym świecie? W czym pomaga nam sztuczna inteligencja? Na te i wiele innych pytań znajdą odpowiedź uczestnicy Dnia Otwartego Politechniki Białostockiej podczas warsztatów, wykładów, pokazów i wycieczek prowadzonych przez naszych naukowców.

Zapisy na wydarzenia objęte rejestracją na 6 wydziałach PB

→Poza siedzibami naszych wydziałów, ważną lokalizacją wydarzeń będzie Centrum Nowoczesnego Kształcenia – prawdziwe epicentrum atrakcji!

Odbędą się tam zarówno prezentacje oferty studiów prowadzone przez przedstawicieli poszczególnych wydziałów, jak i spotkania „ABC rekrutacji — prezentacja oferty edukacyjnej PB”, które pomogą przyszłym studentom w dostaniu się na studia i przejściu całej procedury związanej z rozpoczęciem nauki w PB. W Centrum będą też dostępne stoiska ekspertów, koła studenckie zaprezentują swoje projekty, a w studiu na żywo będziemy rozmawiać z młodzieżą, by lepiej poznać ich oczekiwania.

→Centrum Nowoczesnego Kształcenia / wydarzenia objęte rejestracją:
– ABC rekrutacji – prezentacja oferty edukacyjnej PB – oferta kierunków studiów, zasady rekrutacji, ważne terminy i niezbędne dokumenty rekrutacyjne. Zapisy na wydarzenie trwają do 21 marca 2023 na stronie

→Centrum Nowoczesnego Kształcenia / wydarzenia nieobjęte rejestracją:

→Dodatkowe atrakcje nieobjęte rezerwacją:

W organizację wydarzenia zaangażowały się wszystkie wydziały, wiele jednostek oraz pracowników uczelni, a także przedstawiciele Samorządu Studenckiego i kół naukowych. Dziękujemy za Wasze wsparcie, pomysły i energię, dzięki której to będzie wyjątkowy dzień – Dzień Otwarty Politechniki Białostockiej!

WYDARZENIE: Dzień Otwarty Politechniki Białostockiej

DATA: 22 marca 2023/ godz. 9.00-15.00

LOKALIZACJE:

• kampus przy ul. Wiejskiej 45 (teren pomiędzy ulicami Zwierzyniecką, Wiejską i Świerkową):
  • Wydział Architektury przy ul. Oskara Sosnowskiego 11
  • kampus Wydziału Inżynierii Zarządzania przy ul. Ojca Tarasiuka 2 w Kleosinie.

ZAPISY NA STRONIE – na część wydarzeń należy się zarejestrować do 21 marca 2023

PROGRAM WYDARZEŃ

INFORMACJE DOTYCZĄCE WYDARZENIA

Regulamin Dnia Otwartego PB 2023 (PDF, 103 KB, otworzy się w nowej karcie)

Organizatorem Dnia Otwartego PB jest Dział Promocji Politechniki Białostockiej.

(mz)