Konferencja CISIM 2024

26-07-2024
W dniach 27-29 września 2024 r. na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej odbędzie się 23. edycja International Conference on Computer Information Systems and Industrial Management Applications. Konferencja CISIM to międzynarodowe forum wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie zapewniania bezpieczeństwa z wykorzystaniem biometrii.

Co roku głównym organizatorem CISIM jest Zespół Biometrii działający na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Khalida Saeeda. Dotychczas wydarzenie odbywało się w Polsce, w czeskim Ołomuńcu (2018 r.), w serbskim Belgradzie (2019 r.), a także poza kontynentem europejskim, np. w Japonii, w Indiach, w Korei Południowej, w Kolumbii.

W 23. edycji konferencji udział zapowiedzieli naukowcy z 20 krajów świata, m.in. Polski, Niemiec, Indii, Japonii, Włoch, Korei Południowej, Kolumbii, Kanady. Jako keynote speakers wystąpią:

• Witold Pedrycz – wybitny ekspert w obszarze sztucznej inteligencji, który znalazł się w gronie 1000 najlepszych naukowców świata według listy World’s TOP 2% Scientists 2020, ogłoszonej przez Stanford University, na co dzień związany z Kanadyjską Katedrą Badań o profilu Inteligencja Komputerowa na Uniwersytecie Prowincji Alberta
  • Kenneth W. Regan z Departamentu Informatyki Uniwersytetu Buffalo, amerykański profesor, szachista, statystyk i informatyk, jest światowym ekspertem w zakresie przeciwdziałania oszustwom w szachach
  • Nobuyuki Nishiuchi z Tokyo Metropolitan University (Japonia) światowy autorytet w dziedzinie badań biometrii ludzkiej i interakcja człowiek-komputer

Wśród poruszanych przez nich tematów będą:

• biometria i metody zapewnienia bezpieczeństwa (metody wstępnego przetwarzania, ekstrakcja cech, opis i identyfikacja człowieka na podstawie twarzy, siatkówka i tęczówka oka, język, DNA, EEG), multimodalne metody biometryczne, analiza medyczna, bezpieczeństwo na granicach, systemy biometryczno-kryptograficzne, odciski palców, geometria dłoni, odciski dłoni, rozpoznawanie mowy i mówcy oraz wszystkie inne tematy skorelowane z opisem człowieka, klasyfikacją, identyfikacją oraz rozpoznawaniem tożsamości, systemy mierzące zachowanie człowieka oraz jego nastrój;
  • systemy informatyczne (przetwarzanie i analiza obrazów oraz sygnałów) – computer vision, grafika komputerowa, klasyfikacja i rozpoznawanie obiektów, sztuczna inteligencja, ambient intelligence, systemy wszechobecne, systemy mobilne, bezpieczeństwo sieci i systemów komputerowych, sieci sensorowe, mobilne oraz ad-hoc, sieć zorientowana na usługi, oprogramowanie pośredniczące;
  • zarządzanie w przemyśle oraz inne rozwiązania – techniki handlu, ekonomia inżynierska, analiza ekonomiczna i kosztowa, trening i edukacja inżynierska, globalne procesy produkcyjne i zarządzanie, czynniki ludzkie w przemyśle, przetwarzanie informacji, inteligentne systemy, systemy wytwarzania, badania operacyjne, planowanie i kontrola produkcji, zarządzanie projektami, zarządzanie i kontrola jakości, bezpieczeństwo produkcji, zarządzanie ryzykiem i bezpieczeństwem, zarządzanie innowacją, ciąg rozwiązań produkcyjnych, modelowanie i symulacja systemów, zarządzanie technologią oraz wiedzą.

Konferencja CISIM Computer Information Systems and Industrial Management Applications znajduje się w wykazie czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych Ministerstwa Edukacji Narodowej; nadana punktacja: 40 pkt.

Najważniejsze daty konferencji CISIM 2024:

3 kwietnia 2024 r. – zakończenie przyjmowania propozycji wystąpień

9 maja 2024 r. – akceptacja tematów wystąpień

31 maja 2024 r. – zakończenie rejestracji

27 września 2024 r. – pierwszy dzień konferencji

Organizatorzy: Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej

Patronat: Rektor Politechniki Białostockiej dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB

Partnerzy CISIM 2024: Politechnika Warszawska; Instytut Podstaw Informatyki Polskiej Akademii Nauk; Instytut Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk; Polskie Towarzystwo Symulacji Komputerowej; University of Calcutta, Indie; Ca’ Foscari University, Włochy; Tokyo Metropolitan University, Japonia; Gachon University, Korea Południowa; IT4Innovations, VSB – Technical University of Ostrava, Czechy; Universidad de La Costa, Kolumbia.

Więcej informacji: pb.edu.pl/cisim