Międzynarodowy projekt MAESTRO-AI Politechniki Białostockiej uzyskał 250 tys. euro dofinansowania z Programu Erasmus+

18-07-2024
Stymulowanie innowacyjnych metod nauczania matematyki i programowania będzie celem międzynarodowego projektu MAESTRO-AI, który Politechnika Białostocka zrealizuje wspólnie z konsorcjum uczelni z Grecji, Rumunii i Portugalii.

Inicjatywa została doceniona w najnowszym konkursie ogłoszonym przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Politechnika Białostocka otrzymała w nim dofinansowanie w wysokości 250 tys. euro na realizację projektu „MAESTRO-AI – Math and Programming Education with Smart Teaching and Robust Outreach using AI at Universities”. Liderem projektu jest Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej.

– W 2024 r. Politechnika Białostocka rozpocznie realizację kolejnych dwóch projektów w Akcji 2 sektora Szkolnictwo wyższe – Partnerstwa na rzecz współpracy. Przedsięwzięcia tego typu przyczyniają się do umiędzynarodowienia naszej uczelni, rozwoju nowych metod i narzędzi dydaktycznych oraz budują sieć kontaktów międzynarodowych między pracownikami, co jest cenne również ze względu na rozwój współpracy naukowej – podkreśla dr hab. inż. Dorota Anna Krawczyk, prof. PB, Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej Politechniki Białostockiej.

Główną ideą projektu MAESTRO-AI jest stymulowanie innowacyjnych metod uczenia się i nauczania na uniwersytetach w dobie sztucznej inteligencji. Celem projektu jest poprawa jakości nauczania szczególnie w matematyce i programowaniu, poprzez stworzenie rozwiązań AI wpierających proces dydaktyki i monitorowania postępów studentów oraz wypracowanie nowych metod angażowania studentów.

Te zadania zrealizuje konsorcjum projektu, którego liderem jest Politechnika Białostocka. W jego skład wchodzą:

W skład uczelnianego zespołu  projektowego wchodzą pracownicy Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej: dr hab. Dorota Mozyrska, prof. PB, dr hab. Ireneusz Mrozek, prof. PB, dr inż. Anna Łupińska-Dubicka, dr inż. Paweł Tadejko, dr inż. Marzena Filipowicz-Chomko, mgr Joanna Panasiuk.

Termin realizacji projektu: 1.09.2024-31.01.2027 (29 miesięcy).

Przejdź do komunikatu z wynikami konkursu w ramach Akcji 2 Partnerstwa współpracy (KA220-HED)

Serdecznie gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za pomyślną realizację działań projektowych!