Relacja z Dnia Otwartego Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej

24-04-2024
Dzień Otwarty ALO PB 2024
To był niezwykły lot! Dziś odbył się Dzień Otwarty Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej.
Uczniowie, którzy zorganizowali wydarzenie, zabrali ósmoklasistów na pokładzie swojej szkoły w edukacyjną podróż.
Rekrutacja do liceum startuje 13 maja 2024. Na uczniów czekają 52 miejsca!

Ideą przewodnią eventu był lot, podczas którego załoga ALO PB zachęcała przyszłych absolwentów szkół podstawowych do wyboru swojej szkoły. Uczestnicy podniebnego rejsu przeszli najpierw odprawę, poznając ofertę edukacyjną liceum, a następnie mogli zwiedzić tematyczne krainy, nawiązujące do kierunków kształcenia szkoły. ALO PB oferuje kandydatom 52 miejsca od września 2024 r.

Gości powitała załoga lotu wraz z kapitanem. To uczniowie liceum, którzy zaangażowali się w obsługę rejsu liniami ALO PB. Oficjalnego powitania dokonała również Dyrektor Akademickiego Liceum Politechniki Białostockiej – dr Katarzyna Wiszowata-Walczak, która zachęcała młodzież do nauki w liceum.

– Oferujemy przyszłym uczniom 4 profile tj. programowanie, informatyka, architektura i budownictwo oraz przemysł przyszłości. W roku szkolnym 2024/2025 nowością będzie język hiszpański, idziemy za potrzebami uczniów, jest ogromne zainteresowanie tym językiem. Myślę, że będzie to wzbogacenie oferty edukacyjnej. Oczywiście będziemy nadal zacieśniać współpracę z 6 wydziałami Politechniki Białostockiej, zwłaszcza z Wydziałem Informatyki i Wydziałem Mechaniki, dzięki czemu nasi uczniowie będą mogli korzystać ze wspaniałej infrastruktury uczelni – mówiła Dyrektor Akademickiego Liceum Politechniki Białostockiej – dr Katarzyna Wiszowata-Walczak.

Działające przy Politechnice Białostockiej liceum oferuje kandydatom praktyczne profile kształcenia. Wsparciem w realizacji programu nauczania skoncentrowanego na naukach ścisłych – jest zaplecze techniczne uczelni wyższej, dostęp do najnowszej bazy laboratoryjnej oraz współpraca z kadrą dydaktyczną wszystkich 6 wydziałów Politechniki Białostockiej.

Co ważne, uczniowie ALO PB mają szansę na zdobycie indeksu Politechniki Białostockiej już w  pierwszym roku nauki. Atutem szkoły jej kameralny charakter, indywidualne podejście do uczniów, ale przede wszystkim przyjazna atmosfera i wysoki poziom nauczania. Akademickie Liceum może pochwalić się 100 % zdawalnością matur oraz wysokim, bo 3. miejscem w tegorocznym Podlaskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. To szkoła bez stresu, bez dzwonków, ale za to z mnóstwem pomysłów na rozwijanie talentów i pasji uczniów w kołach zainteresowań.

Co skłoniło młodych ludzi do przyjścia na Dzień Otwarty ALO PB?

–  Interesuję się przedmiotami ścisłymi takimi, jak matematyka i fizyka. Moja siostra uczy się tutaj. Przyjechałam na Dzień Otwarty, żeby bliżej poznać szkołę. Słyszałam, że jest tu fajna atmosfera i mili ludzie – mówiła Natalia Strepczuk ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. A. Mickiewicza w Bielsku Podlaskim. I to nie jedyna osoba, która polegała na rekomendacji bliskich.

– Przyjechałem tu za namowom siostry, która mówiła mi bardzo wiele ciekawych rzeczy o tej szkole, więc powiedziałem ”Sprawdzam” – mówił Piotr Ojdana ze Szkoły Podstawowej nr 7 z  Oddziałami Integracyjnymi w Ełku.

Ósmoklasiści po prezentacji szkoły udali się do stref tematycznych, w których stoiska przygotowali uczniowie szkoły. Była więc i Dolina Krzemowa, w której  można było spróbować nauki programowania, i Czarnobyl ze stoiskami do przeprowadzania eksperymentów chemicznych, a także Nibylandia z miejscem do chilloutu.

Uczestnicy rozwiązywali łamigłówki matematyczne i językowe, rozgrywali partie szachów, muzykowali i poznawali tajniki telegrafu optycznego.

Atrakcji było naprawdę dużo, w każdej sali czekały kolejne niespodzianki. Lot upłynął bez zakłóceń, w miłej atmosferze.

Rekrutacja do Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej trwa od 13 maja do 18 czerwca do godz. 15.00. W tym czasie należy złożyć wymagane dokumenty w sekretariacie szkoły.

Informacje na temat rekrutacji – sprawdź!

Zapraszamy do obejrzenia galerii z Dnia Otwartego ALO PB 2024:

(mz)