Politechnika Białostocka w Zespole Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku

27-02-2024

27 lutego 2024 roku w ramach XX Prezentacji Edukacyjno-Doradczych „Uczelnie w powiecie” odwiedziliśmy gościnne mury Zespołu Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku. Jesteśmy tu co roku, żeby przybliżać ofertę edukacyjną Politechniki Białostockiej oraz zasady rekrutacji na studia maturzystom ze stolicy Mazur.

Według Roberta Dawidowskiego, wicestarosty ełckiego, liczba uczniów, którzy kończą w tym roku edukację na poziomie ponadpodstawowym to 800-850 osób. To grupa, do której warto dotrzeć z aktualną informacją o kierunkach studiów, warunkach studiowania, stypendiach oferowanych studentom!

– Powiat ełcki jest jednym z większych powiatów w okolicy. Mamy ponad 90 tys. mieszkańców i około 800-850 uczniów, którzy stoją przed wyborem dalszej ścieżki edukacji. Dzisiejsze wydarzenie, to dla nich szansa na porównanie ofert uczelni. Widzimy także, że część młodzieży dopiero tutaj zaczęła się zastanawiać nad wyborem studiów. Bierze różne foldery i materiały informacyjne, by przejrzeć je w domu. Dlatego takie wydarzenia jak „Uczelnie w Powiecie” są bardzo potrzebne i cieszy nas to, że z roku na rok w prezentacjach uczestniczy więcej uczelni – mówił Robert Dawidowski, Wicestarosta Ełcki.

„Uczelnie w powiecie” to impreza kierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych, głównie maturzystów, dostarczająca wyczerpującej informacji o warunkach i możliwościach kontynuowania nauki po ukończeniu szkoły średniej. Na stoisku Politechniki Białostockiej można było dziś porozmawiać z przedstawicielami Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku, Wydziału Mechanicznego i Wydziału Inżynierii Zarządzania.

Przybliżaliśmy 30 kierunków kształcenia, na które będziemy prowadzić zapisy prowadzone podczas tegorocznej rekrutacji. Wyjaśnialiśmy, jak zdając egzamin maturalny z przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym, zwiększyć swoje szanse dostania się na wymarzony kierunek. Zwracaliśmy uwagę kandydatów, na to, że w rekrutacji na studia mogą wybrać kilka kierunków studiów. Ważne jest jednak określenie dla każdego z nich priorytetu. Odpowiadaliśmy na pytania o progi punktowe, sekcje sportowe, miejsce w akademikach, działalność studenckich kół naukowych. Informowaliśmy o egzaminach z rysunku, które obowiązują kandydatów na studia na Wydziale Architektury.

Sylwester Chyliński, dyrektor Zespołu Szkół Nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku podkreślił wartość kontaktu młodego człowieka z przedstawicielami szkół wyższych.

– Cieszę się, że nasi uczniowie mogą na miejscu zapoznać się z ofertą edukacyjną kilku szkół wyższych. To cenne doświadczenie, które pokazuje im szerszą perspektywę oraz zachęca do kontynuowania nauki. Targi cieszą się dużym zainteresowaniem i mam nadzieję, że dzięki nim młodzież będzie wybierać mądrze – mówił Sylwester Chyliński.

Dziękujemy za zainteresowanie Politechniką Białostocką!

Przypomnijmy, że na trasie XIX prezentacji „Uczelnie w Powiecie” odwiedziliśmy już Siemiatycz, Bielsk Podlaski, Hajnówkę i Sokółkę.

Stoisko informacyjne oraz pracowników i studentów Politechniki Białostockiej będzie jeszcze można spotkać:

Data: Miejsce prezentacji:
28.02.2024 Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie” w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem
29.02.2024 Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie” w Zespole Szkół nr 1 w Zambrowie
1.03.2024 Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie” w Zespole Szkół nr 1 w Grajewie
13.03.2024 Dzień Otwarty Politechniki Białostockiej
15-16.03.2024 Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2024 (Centrum Wystawiennicze EXPO XXI w Warszawie)
20.03.2024 XIII Młodzieżowe Targi Edukacji i Pracy w Ostrołęce
21.03.2024 XXIII Giełda pomysłów na życie w III LO w Łomży

Zapraszamy maturzystów, nauczycieli i doradców zawodowych!

Organizatorami kampanii „Uczelnie w powiecie” są: redakcja „Wieści Podlaskich”, Starostwo Powiatowe w Bielsku Podlaskim, Starostwo Powiatowe w Ełku, Starostwo Powiatowe w Grajewie, Starostwo Powiatowe w Hajnówce, Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach, Starostwo Powiatowe w Sokółce, Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem, Starostwo Powiatowe w Zambrowie, Burmistrz Bielska Podlaskiego, Prezydent Ełku, Burmistrz Grajewa, Burmistrz Hajnówki, Burmistrz Siemiatycz, Burmistrz Sokółki, Burmistrz Wysokiego Mazowieckiego.

mr