Politechnika Białostocka promuje ofertę studiów!

15-02-2024

Politechnika Białostocka spotyka się z kandydatami na studia!
W lutym i marcu odwiedzi 11 szkół ponadpodstawowych w regionie. Będzie też na Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym w Warszawie. A 13 marca zapraszamy maturzystów na Dzień Otwarty!

Jaki kierunek studiów wybrać? Jak pomyślnie przejść przez proces rekrutacji? To pytania, które najczęściej zadają maturzyści. Z myślą o nich Politechnika Białostocka wyrusza na spotkania edukacyjno-informacyjne, które odbędą się w 11 szkołach ponadpodstawowych w regionie!

Kandydatów zainteresowanych rekrutacją na studia uczelnia zaprasza też 13 marca na Dzień Otwarty Politechniki Białostockiej. Przedstawiciele uczelni będą też w gronie wystawców Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2024 w Warszawie.

Już dziś zapraszamy do bezpośrednich rozmów z wykładowcami i studentami Politechniki Białostockiej!

Przy stoisku, w luźniej atmosferze, przyszli studenci mogą zapytać o warunki studiowania na największej uczelni technicznej w północno-wschodniej Polsce, szanse dostania się na wymarzony kierunek studiów, a także poszczególne etapy rekrutacji. Przedstawiciele uczelni doradzą kierunek zgodny z zainteresowaniami i pasjami ucznia, zachęcą stypendiami oraz bogatą ofertą zajęć w sekcjach sportowych i kołach naukowych. Będzie mowa o jedynych egzaminach wstępnych na tą uczelnię, które obowiązują kandydatów na kierunki architektura, architektura wnętrz oraz grafika. Uczniowie techników dowiedzą się jak w rekrutacji wykorzystać wyniki egzaminów zawodowych. Warto sprawdzić, które przedmioty zdawane na maturze można podstawić do wzoru rekrutacyjnego. A także jakie perspektywy zawodowe otwiera ukończenie jednego z 30 atrakcyjnych kierunków studiów, realizowanych na 6 wydziałach Politechniki Białostockiej.

Warto wykorzystać tę okazję! Przyjdź na spotkanie z Politechniką Białostocką, żeby rozwiać swoje wątpliwości i przekonać się, że studia są wspaniałym sposobem na spełnianie swoich pasji, planowanie rozwoju zawodowego oraz budowanie sieci kontaktów, zarówno wśród rówieśników, jak i przyszłych pracodawców.

Właśnie tak studia postrzegamy w Politechnice Białostockiej!

Harmonogram spotkań z Politechniką Białostocką w lutym i marcu 2024 r.

Data: Miejsce prezentacji:
19.02.2024 Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie” w Zespole Szkół w Siemiatyczach
20.02.2024 Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie” w I LO w Bielsku Podlaskim
21.02.2024 Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie” w II LO w Hajnówce
22.02.2024 Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie” w Zespole Szkół nr 1 w Sokółce
22.02.2024 XVII Łosickie Spotkanie Edukacyjne
27.02.2024 Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie” w Zespole Szkół nr 6 w Ełku
28.02.2024 Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie” w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem
29.02.2024 Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie” w Zespole Szkół nr 1 w Zambrowie
1.03.2024 Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie” w Zespole Szkół nr 1 w Grajewie
13.03.2024 Dzień Otwarty Politechniki Białostockiej
15-16.03.2024 Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2024 (Centrum Wystawiennicze EXPO XXI w Warszawie)