Politechnika Białostocka gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

29-01-2024
Dzień testowy i przejazd bolidem CMS-08
Studenci z zespołu Cerber Motorsport ze Studenckiego Koła Naukowego Auto-Moto-Club wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Na licytację wystawili przejazd bolidem CMS-08.

CMS-08 to najlepszy bolid spalinowy w Polsce, bezkonkurencyjny zwycięzca Formula Student Poland. Maksymalnie dopracowana konstrukcja, będąca efektem czteroletniej pracy, pozwoliła na ukończenie rekordowej liczby 7 wyścigów Endurance. Zespół Cerber Motorsport oferuje możliwość wzięcia udziału w dniu testowym bolidu CMS-08. Zwycięzca aukcji będzie mógł zobaczyć pracę zespołu i zwieńczyć dzień przejazdem po torze.

Wydarzenie przeznaczone jest dla jednej pełnoletniej osoby z prawem jazdy kategorii B. Z powodu ograniczeń konstrukcyjnych bolidu preferowany jest wzrost maksymalnie 190 cm oraz szczupła budowa ciała. Miejsce ustala organizator. Termin odebrania nagrody będzie indywidualnie ustalony po zakończeniu aukcji.

W taki sposób studenci Politechniki Białostockiej wspierają ideę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 32. Finał to „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”.

Link do aukcji: Dzień testowy i przejazd bolidem CMS-08

Aukcja będzie aktywna do 9 lutego 2024 roku.

Fundacja planuje kupić urządzenia dla

• diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne
  • diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry
  • diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy
  • rehabilitacji – sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc
  • torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy

Mottem akcji jest „Tu wszystko gra OK!”.