Politechnika rozwija edukację cyfrową
29-06-2021Trzy projekty złożone przez PB znalazły się w pierwszej piętnastce najwyżej ocenionych w konkursie Narodowej Agencji Programu Erasmus+ w ramach akcji 2, Partnerstwa Strategiczne na rzecz edukacji cyfrowej w sektorze szkolnictwa wyższego („Strategic partnerships for digital education readiness and creativity”).
O niewątpliwym sukcesie Politechniki Białostockiej w pozyskaniu środków unijnych na realizację międzynarodowych projektów, a także o potrzebie wymiany doświadczeń z uczelniami partnerskimi w zakresie innowacji w dydaktyce i zakładanych efektach współpracy w wywiadzie dla czasopisma „Europa dla Aktywnych” mówi dr hab. inż. Dorota Anna Krawczyk, prof. PB – Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej PB.
Jak udało się Politechnice Białostockiej przekuć kryzys związany z pandemią COVID-19 w szansę na rozwój?
Świadczy to o dobrym przygotowaniu naszych pracowników do realizacji międzynarodowych zadań. To także efekt wcześniejszego nawiązania kontaktów z zagranicznymi partnerami oraz zbadania aktualnych potrzeb studentów i nauczycieli europejskich uczelni – chcieliśmy mieć pewność, że rezultaty projektów będą użyteczne. Przed nami mnóstwo pracy, ale i korzyści – podkreśla prorektor dr hab. inż. Dorota Krawczyk, prof. PB.
- Wywiad z Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej PB dr hab. inż. Dorotą Anną Krawczyk, prof. PB przeczytasz w „Europa dla Aktywnych” numer 2/2021
- Wywiad można też przeczytać na stronie frse.org.pl
Projekty Politechniki Białostockiej dotyczą rozwoju edukacji cyfrowej. Ich efektem będą publikacje, dydaktyczne bazy cyfrowe, kursy, moduły do nauki zdalnej. W międzynarodowym środowisku dydaktyków przeprowadzone będą szkolenia i warsztaty, ukierunkowane na uatrakcyjnienie i wzrost efektywności dydaktyki w formule online.
Dzięki wsparciu Narodowej Agencji Programu Erasmus+ w ramach akcji 2, Partnerstwa strategiczne na rzecz edukacji cyfrowej w sektorze szkolnictwa wyższego Politechnika Białostocka wspólnie z partnerami międzynarodowymi zrealizuje trzy projekty:
- Holistic approach towards problem-based ICT education based on international cooperation in pandemic conditions (ICT_EDUPAND)
Budżet projektu: 234 700,00 EUR
Okres realizacji projektu: 01.06.2021-31.05.2023
- Advanced Digital Design course ON modern buildings developing SKILLS for young engineers (ADD-ON_SKILLS)
Budżet projektu: 261 018,00 EUR
Okres realizacji projektu: 01.06.2021-31.05.2023
- Towards e-coaching, the first step to build trust with a digital coach (E-Coach)
Budżet projektu: 254 729,00 EUR
Okres realizacji projektu: 01.03.2021 – 28.02.2023.
Kwartalnik beneficjentów programów edukacyjnych „Europa dla aktywnych” wydawany jest przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Czasopismo porusza problematykę związaną z polityką młodzieżową Unii Europejskiej, edukacją międzykulturową, programami edukacyjnymi UE i informacją młodzieżową.
- Przeczytaj artykuł na stronie PB: „Trzy międzynarodowe projekty PB z dofinansowaniem”
- O spotkaniu inaugurującym projekt „Holistic approach towards problem-based ICT education based on international cooperation in pandemic conditions” przeczytasz na stronie PB
- Zapoznaj się z wynikami dodatkowych konkursów wniosków o dofinansowanie projektów w ramach akcji 2 – Partnerstwa strategiczne