08-04-2021
Politechnika Białostocka rozpoczyna realizację projektu pn.”Pilotażowy projekt dotyczący rozwoju współpracy w zakresie B+R między biznesem i uczelniami”, który otrzymał dofinansowanie ze środków  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Projekt jest realizowany przez konsorcjum, którego Liderem jest Politechnika Białostocka. W skład konsorcjum projektowego wchodzą także:

Jaki jest cel Projektu?

Głównym celem Projektu pilotażowego jest budowa partnerstwa (systemu), w ramach którego dojdzie do zbudowania silniejszych i bliższych powiązań pomiędzy uczelniami a regionalnymi przedsiębiorcami, organizacjami pozarządowymi i instytucjami otoczenia biznesu na potrzeby podniesienia konkurencyjności podlaskich przedsiębiorstw.

Zadania Projektu:

W ramach Projektu realizowane będą 3 Zadania:

Zadanie 1: wybór i dofinansowanie realizacji co najmniej 10 prac badawczo-rozwojowych zgłoszonych przez środowisko akademickie PB/UMB/UwB.

Zadanie 2: stworzenie platformy usług dla biznesu

Zadanie 3: organizacja wydarzeń, podczas których naukowcy, przedsiębiorcy oraz inwestorzy spotkają się, poznają i wymienią doświadczeniami.

Kto może uczestniczyć w naborze na realizację prac badawczo-rozwojowych w ramach Zadania 1?

Nabór jest dedykowany pracownikom naukowym Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz Uniwersytetu w Białymstoku.

Prace badawczo – rozwojowe, będące przedmiotem naboru powinny dotyczyć 3-7 poziomu gotowości technologicznej (TRL).

Wnioski aplikacyjne mogą być składane przez pracowników naukowych Uczelni:

• jako samodzielny twórca/współtwórca lub autor/współautor wyników badań naukowych lub prac rozwojowych, który samodzielnie występuje o wsparcie w ramach projektu,
  • jako Zespół twórców/współtwórców lub autorzy/współautorzy wyników badań naukowych lub prac rozwojowych i jeśli dotyczy z pracowników technicznych, którzy wspólnie występują o wsparcie w ramach projektu.

O dofinansowanie mogą ubiegać się wnioski aplikacyjne, których przedmiotem są prace badawczo – rozwojowe, które mają potencjał rynkowy do komercjalizacji.

Jak się zgłosić do Zadania 1?

Nabór będzie prowadzony wyłącznie w formule online.

Należy przejść na wniosek aplikacyjny i wypełnić formularz.

Nabór (on line) wniosków grantowych o realizację prac badawczo-rozwojowych rusza: 12.04.2021 roku i potrwa do 06.05.2021 r.

Finansowanie otrzymają projekty wyłonione przez ekspertów, spośród tematów zgłoszonych przez środowisko naukowe (PB,UMB,UwB), które będą zgodne z RIS3.

Szczegółowe informacje, w tym „Regulamin naboru”, znajdują się na stronie internetowej projektu.

Kontakt:

Koordynator Projektu: dr hab. inż. Roman Kaczyński, prof. PB.

Biuro Obsługi Projektu: Justyna Chlabicz, Biuro ds. Rozwoju i Programów Międzynarodowych
pilot [at] pb.edu.pl