Wnioski stypendialne w semestrze letnim 2020/2021

23-02-2021
Dział Spraw Studenckich i Dydaktyki PB informuje, że od 22 lutego do 5 marca studenci i doktoranci Politechniki Białostockiej mogą składać wnioski o przyznanie pomocy materialnej w semestrze letnim 2020/2021.

W szczególności dotyczy to studentów rozpoczynających kształcenie na Politechnice Białostockiej od semestru letniego 2020/2021 oraz studentów II roku studiów drugiego stopnia, którzy ubiegają się o stypendium rektora za osiągnięcia z I roku studiów drugiego stopnia.

Druki wniosków dostępne są w systemie USOSweb. Student wypełnia je online i rejestruje w systemie. Następnie wniosek należy wydrukować, podpisać i w terminie do 5 marca dostarczyć wraz z kompletem wymaganych dokumentów do właściwego dla kierunku studiów dziekanatu/sekretariatu.

Uwaga! Do wniosku stypendialnego należy dołączyć ORYGINAŁY wgranych do systemu zaświadczeń i oświadczeń.

Warto podkreślić, że samo zarejestrowanie wniosku w USOSweb nie wszczyna postępowania w sprawie przyznania świadczenia. Jest to wyłącznie czynność techniczna i nie stanowi złożenia wniosku.

Niezbędne informacje oraz instrukcje dla studentów i doktorantów ubiegających się o stypendia znajdują się na stronie pb.edu.pl/studenci/finanse i stypendia/

Pytania związane z formami pomocy materialnej dla studentów PB, w tym:

• stypendium rektora
  • stypendium socjalnego
  • zwiększenia stypendium socjalnego
  • stypendium dla osób niepełnosprawnych
  • zapomogi
  • stypendium ministra.

należy kierować do pracownika Działu Spraw Studenckich i Dydaktyki mgr Justyny Walendziewicz (budynek Wydziału Mechanicznego, pokój 229), tel. 85 746 90 38 lub  789 284 952, mail: j.walendziewicz [at] pb.edu.pl lub wyjaśniać we właściwym dla kierunku studiów dziekanacie.