Super Studenci PB
04-12-2020Czas studiów wykorzystują nie tylko na naukę, ale też rozwijanie swoich pasji, zainteresowań i działalność charytatywną. Trzydzieści osób odebrało certyfikat Super Studenta Politechniki Białostockiej.
Wyróżnienie tytułem Super Studenta Politechniki Białostockiej otrzymali reprezentanci wszystkich wydziałów PB. To kreatywni studenci i doktoranci, którzy działają w organizacjach i kołach naukowych, promują PB na forum krajowym i międzynarodowym, są wolontariuszami i sportowcami.
– Dla mnie jako wykładowcy i prorektora do spraw studenckich jesteście źródłem ogromnej radości i satysfakcji. Bardzo cieszymy się z tego, że reprezentujecie Politechnikę Białostocką na krajowej i międzynarodowej arenie – gratulował nagrodzonym studentom dr hab. inż. Jarosław Szusta, prof. PB, prorektor ds. studenckich.
Certyfikaty Super Studenta Politechniki Białostockiej otrzymali:
- Anna Kalicka (obecnie absolwentka), Angelina Juszkiewicz (obecnie absolwentka) oraz Kamil Barszczewski z Wydziału Architektury – za pracę w kole naukowym „mała ARCHITEKTURA”. Wyróżnili się aktywnością, rzetelnością i zaangażowaniem. Współtworzyli publikację „Podróże po drewnianym Podlasiu”.
- Aneta Budowicz i Aneta Sawicka z Wydziału Architektury – za reaktywację SKN „Forma”, ogromne zaangażowanie i entuzjazm, udział w warsztatach międzynarodowych z uczelnią partnerską z Wilna pod hasłem „re-seat”. Meble z recyclingu, które powstały podczas tych warsztatów były prezentowane na East Design Days w 2019 roku.
- Iga Parciak z Wydziału Architektury – za wolontariat na rzecz schronisk dla zwierząt w Hajnówce i Białymstoku.
- Karolina Kujałowicz z Wydziału Architektury – za wolontariat i szycie maseczek ochronnych z białostockimi harcerzami. Pełni funkcję szefowej Zespołu Programowego Hufca ZHP Białystok.
- Sara Sewastianik, obecnie doktorantka na I roku w Szkole Doktorskiej PB, w roku akademickim 2019/20 studiowała na kierunku Inżynieria Środowiska na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku – za aktywność i badania nakierowane na ograniczenie globalnego ocieplenia oraz publikację artykułu w czasopiśmie znajdującym się na tzw. liście filadelfijskiej (140 pkt. na liście MNiSW) oraz streszczenie referatu na konferencji międzynarodowej.
- Damian Izbicki z Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku – za aktywne działanie w SKN Biologów Sanitarnych oraz wolontariat w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku. Pomagał i asystował przy izolacji koronawirusa oraz przy wykonywaniu testów genetycznych prób, które pochodziły z podlaskich szpitali, a także od osób objętych kwarantanną.
- Stanisław Kaczmarek z Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku – za reprezentowanie PB na sportowej arenie krajowej. Indywidualny zwycięzca Akademickich Mistrzostw Polski w strzelectwie sportowym, wraz z zespołem zajął II miejsce w klasyfikacji generalnej. Jest także członkiem drużyny siatkarskiej.
- Mateusz Sumorek z Wydziału Elektrycznego – m.in. za pracę w zarządzie Koła Naukowego IO (Input-Output) i zwycięstwo w konkursie Technotalent 2019 w kategorii Technotalent Politechniki Białostockiej oraz reprezentowanie PB podczas 38th Youth Science Meeting w Portugalii. Stypendysta programu Odkrywcy Diamentów
- Jakub Żukowski z Wydziału Elektrycznego – za założenie i działalność w kole naukowym IO (Input-Output) oraz reprezentowanie Polski w międzynarodowym konkursie Milset Expo Scientist International w Abu Dhabi. Stypendysta programu Odkrywcy Diamentów.
- Patryk Milewski z Wydziału Informatyki – za działalność w SKN Biometrii, Analizy i Przetwarzania Obrazów i Sygnałów, prowadzenie wykładów, warsztatów i darmowych konsultacji dla studentów.
- Katarzyna Mroczkowska z Wydziału Informatyki – za działalność w SKN Math4You oraz publikacje naukowe.
- Piotr Wasilewski z Wydziału Mechanicznego – za działalność w drużynie SumoMasters. Zdobywca wielu nagród na międzynarodowych zawodach oraz współautor kilku publikacji naukowych. Aktywnie uczestniczy w konferencjach naukowych: International Carpathian Control Conference ICCC’2020 i w 2019 roku.
- Jakub Czygier z Wydziału Mechanicznego – dwukrotny laureat stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pełnił funkcję koordynatora sekcji analogów łazików marsjańskich. Jest współautorem wielu publikacji naukowych, prezentowanych na międzynarodowych konferencjach. Wraz z drużyną brał udział również w zawodach University Rover Challenge, Canadian International Rover Challenge czy European Rover Challenge.
- Piotr Tomaszuk z Wydziału Mechanicznego – laureat stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pracował przy budowie analogu łazika marsjańskiego RED i wraz z drużyną startował w zawodach University Rover Challenge. Po odejściu członków starego zespołu objął kierownictwo w dziale elektroników.
- Adam Buczyłowski z Wydziału Mechanicznego – laureat stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pełni funkcję głównego mechanika sekcji analogów łazików marsjańskich. Jest współautorem wielu publikacji naukowych, prezentowanych na międzynarodowych konferencjach. Wraz z drużyną brał udział również w zawodach University Rover Challenge, Canadian International Rover Challenge czy European Rover Challenge.
- Karol Haraburda z Wydziału Mechanicznego – laureat stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pełni funkcję elektronika sekcji analogów łazików marsjańskich. Jest współautorem wielu publikacji naukowych, prezentowanych na międzynarodowych konferencjach. Wraz z drużyną brał udział również w zawodach University Rover Challenge, Canadian International Rover Challenge czy European Rover Challenge.
- Kamil Kamieński z Wydziału Mechanicznego – za aktywną działalność w Argo Team, gdzie skupia się na poszukiwaniu życia. Jest współautorem wielu publikacji naukowych, prezentowanych na międzynarodowych konferencjach. Wraz z drużyną brał udział również w zawodach University Rover Challenge, i European Rover Challenge. Jest laureatem stypendium MNiSW.
- Przemysław Dąbrowski z Wydziału Mechanicznego – za aktywną działalność w sekcji konstruktorów łazików marsjańskich, stworzenie oprogramowania komputera głównego łazików Argo 2 oraz Argo 3.
- Aleksandra Olszewska z Wydziału Mechanicznego – za aktywną działalność w Argo Team, prowadzenie Sekcji PR zespołu i współautorstwo artykułu naukowego.
- Robert Grabowy z Wydziału Mechanicznego – za aktywną działalność w sekcji konstruktorów łazików marsjańskich, stworzenie oprogramowania komputera głównego łazików Argo 2 oraz Argo 3.
- Julia Napora z Wydziału Mechanicznego – za aktywną działalność w Argo Team, prowadzenie Sekcji Science w zespole i współautorstwo artykułu naukowego.
- Jakub Migoń z Wydziału Mechanicznego – za prowadzenie zespołu Argo Team (od drugiego semestru roku akademickiego 2019/20). Reprezentował zespół podczas konferencji międzynarodowych organizowanych przez Mars Society.
- Karol Sapiołko z Wydziału Mechanicznego – za stworzenie innowacyjnej na skalę międzynarodową przekładni ekscentrycznie cykloidalnej w ramach konstrukcji manipulatora łazika Argo 3, którego rozwój stał się podstawą nowego wniosku o finansowanie projektu studenckiego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz stworzenie projektu manipulatora łazika Argo 3.
- Adrian Kawecki z Wydziału Mechanicznego – za aktywną działalność w Argo Team i prowadzenie Sekcji Komunikacji zespołu.
- Anna Wrona z Wydziału Mechanicznego – za uzyskanie tytułu finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.
- Danuta Choińska i Łukasz Kowalczuk z Wydziału Inżynierii Zarządzania – za udział w programie TOP YOUNG 100 – prestiżowy program rozwoju dla studentów logistyki, aktywność podczas studiów, a także działalność w SKN Analizy Danych w Biznesie oraz współorganizowanie akcji charytatywnych.
- Marlena Gola z Wydziału Inżynierii Zarządzania – wybitna lekkoatletka. Zdobyła m.in. pierwsze miejsce na Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce i cztery złote medale podczas Akademickich Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski AZS w lekkiej atletyce.
Przejdź do strony ze zdjęciami z okazji Święta Politechniki Białostockiej 2020