Dni Dydaktyki Akademickiej 2019

16-10-2019
zajęcia na auli

Na co dzień uczą studentów, podczas Dni Dydaktyki Akademickiej sami mają okazję podnieść kwalifikacje. Wykładowcy Politechniki Białostockiej będą uczestniczyć w warsztatach i ćwiczeniach z zakresu doskonalenia warsztatu dydaktycznego. To wszystko w ramach drugiej edycji wydarzenia, które odbędzie się w dniach od 21 do 25 października 2019 roku.

Tegoroczne Dni Dydaktyki Akademickiej rozpoczną się 21 października (poniedziałek) o 13.15. Podczas inauguracji wystąpią prorektor ds. jakości kształcenia dr hab. inż. Iwona Skoczko, prof. PB oraz dr inż. Jarosław Makal (WE PB). Wykład otwarty pt. „Komunikacja ze współczesnym studentem” wygłosi dr Andrzej Smolarczyk (WIZ PB). Panel dyskusyjny pt. „Nauczyciel w oczach własnych i studentów” poprowadzą dr Ewa Rollnik-Sadowska i dr Andrzej Smolarczyk.

Od wtorku do piątku (22-25.10) odbywać się będą warsztaty i ćwiczenia dla pracowników dydaktycznych. Wśród nich są zajęcia warszawskiej Pracowni Gier Szkoleniowych (www.pracowniagier.com), które będą dotyczyć wzbudzania zaangażowania i kreatywności wśród studentów oraz efektywnego zarządzania czasem i zadaniami w pracy nauczyciela akademickiego. W środę o 14.00 dr n.med. Jolanta Zuzda (WIZ PB) pokaże nauczycielom, jak zaktywizować studentów i odświeżyć ich umysł za pomocą ćwiczeń rotacyjnych. Miłosława Malzahn (Radio Białystok) nauczy wykładowców efektywnej pracy głosem (warsztaty 24.10 o 12.15) oraz sztuki dbania o własną kreatywność ( warsztaty 25.10 o 12.15). DDA 2019 zakończą się w piątek 25 października. Do hali Akademickiego Centrum Sportu o godz. 13.15 zaprosi nauczycieli dr Piotr Klimowicz (SWiS PB).

Na wszystkie zajęcia w ramach DDA 2019 – oprócz wykładu inaugurującego i panelu dyskusyjnego skierowanego do wszystkich zainteresowanych, w tym studentów – obowiązują wcześniejsze zapisy. Nabór prowadzi Biuro ds. Rozwoju i Programów Międzynarodowych, mail: pb2020@pb.edu.pl.

Dni Dydaktyki Akademickiej 2019 zorganizowano w ramach projektu „PB2020 – zintegrowany program rozwoju Politechniki Białostockie”, realizowanego z Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Program Dni Dydaktyki Akademickiej 2019 (349 KB)