Termin zgłaszania kandydatur Najlepszego Doktoranta PB

październik 20

20 października mija termin pisemnego zgłoszenia kandydatur w konkursie na Najlepszego Doktoranta Politechniki Białostockiej oraz w kategorii „Najaktywniejszy Doktorant bieżącego roku akademickiego”.
Zgłoszenia przejmują sekretary studiów doktoranckich/Szkoły Doktorskiej

W kategorii „Najlepszy doktorant” uwzględnia się osiągnięcia doktoranta Politechniki Białostockiej w ostatnio zakończonym roku akademickim – zgłaszać się mogą także absolwenci. Punktowane są m.in. publikacje zarejestrowane w Bazie Wiedzy PB, referaty wygłoszone na międzynarodowych konferencjach oraz patenty. Laureaci konkursu otrzymają tytuł Najlepszego Doktoranta Politechniki Białostockiej w ramach swojej dyscypliny naukowej, a także nagrodę finansową.

W kategorii konkursowej „Najaktywniejszy Doktorant bieżącego roku akademickiego” nagrodzona zostanie osoba, której aktywność naukowa pozytywnie wpływa na ewaluację działalności naukowej dyscypliny. Liczą się publikacje w czasopismach naukowych lub recenzowanych materiałach konferencji naukowych, które znajdują się w wykazie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, pozyskanie dofinansowań zewnętrznych na badania naukowe lub prace rozwojowe oraz udział w realizowaniu zleceń na rzecz podmiotów zewnętrznych, przy czym usługi muszą dotyczyć badań naukowych i prac rozwojowych w ewaluowanej w Uczelni dyscyplinie.

Doktorant, jeśli spełnia warunki regulaminu, może wziąć udział w obu kategoriach konkursowych.

Regulamin i formularze zgłoszeniowe:

Zarządzenie nr 1163 Rektora Politechniki Białostockiej z dnia 27 sierpnia 2020 r. w sprawie wprowadzenia w życie „Regulaminu Konkursu na Najlepszego Doktoranta Politechniki Białostockiej”