Inauguracja Roku Akademickiego 2020/2021

serdecznie zapraszają
na transmisję online
z uroczystości Inauguracji Roku Akademickiego 2020/2021,
która odbędzie się 8 października 2020 r. o godz. 12.15.

Wydarzenie będzie na żywo transmitowane za pośrednictwem PLATON TV, tak by wszyscy zainteresowani mogli w nim uczestniczyć z dowolnego miejsca.
Link do transmisji na kanale YouTube: LINK

Program uroczystości:

• Hymn Państwowy
    • Wystąpienie JM Rektor dr hab. inż. Marty Kosior-Kazberuk, prof. PB
    • Immatrykulacja studentów i doktorantów
    • Gaude Mater Polonia
    • Wystąpienia przedstawicieli Samorządu Studentów oraz Samorządu Doktorantów
    • Wykład on-line dr. Andu Dukpy, Rektora The Jigme Namgyel Engineering College – Royal University of Bhutan pt. „Education and happiness in the 21st century digital world”
    • Gaudeamus Igitur.

W związku z sytuacją epidemiczną oraz z uwagi na wspólne dobro członków społeczności akademickiej tegoroczna uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2020/2021 organizowana jest z zachowaniem zaleceń sanitarnych i ma charakter zamknięty.

Terminy mszy akademickich z okazji Inauguracji Roku Akademickiego 2020/2021

Parafia prawosławna św. Mikołaja Cudotwórcy w Białymstoku, Katedra Teologii Prawosławnej Uniwersytetu w Białymstoku oraz Duszpasterstwo Akademickie Diecezji Białostocko-Gdańskiej serdecznie zapraszają na nabożeństwo w intencji studentów, wykładowców i pracowników szkół wyższych Białegostoku 6 października o godz. 17.00 w cerkwi katedralnej św. Mikołaja Cudotwórcy w Białymstoku (ul. Lipowa 15).

Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku serdecznie zaprasza studentów, nauczycieli akademickich oraz pracowników administracji wszystkich białostockich uczelni na wspólną modlitwę w intencji studentów, wykładowców i pracowników uczelni podczas mszy świętej sprawowanej w niedzielę 18 października o godz. 19.30 w Archikatedrze Białostockiej.