Zuzanna Maślana i Martyna Karwowska z medalami lekkoatletycznych Mistrzostw Polski

28-06-2024

Dwie studentki Politechniki Białostockiej: Zuzanna Maślana i Martyna Karwowska zdobyły medale na Jubileuszowych 100. Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce! Obie wystartowały w swojej koronnej konkurencji, w pchnięciu kulą.

Zuzanna Maślana, studentka grafiki na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej, wywalczyła srebrny medal w pchnięciu kulą. Jej wynik to 16.73 m. Tuż za nią na trzeciej pozycji z wynikiem 14.20 m znalazła się Martyna Karwowska, która studiuje architekturę na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej.

Warto przypomnieć, że Zuzanna Maślana zdobyła już w tym roku złoto Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Zawody odbyły się maju 2024 w Białymstoku i współorganizowała je Politechnika Białostocka. Także w tym konkursie zawodniczka MLKL-u Płock wyprzedziła swoją koleżankę z klubu sportowego Podlasie Białystok. Martyna Karwowska wywalczyła na AMP srebrny medal w pchnięciu kulą.

Setna edycja PZLA mistrzostw Polski odbywa się w Bydgoszczy w dniach 27-29 czerwca 2024 r. Na zawodach pojawiła się czołówka polskich lekkoatletów. Dla tych, którzy nie mają jeszcze kwalifikacji olimpijskiej, jest to ostatnia szansa na zdobycie biletu do Paryża.

Do Bydgoszczy przyjechali najlepsi lekkoatleci z całego kraju, w tym bardzo silna reprezentacja z Białegostoku. W Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce bierze udział Natalia Kaczmarek w biegu na 400 metrów, Maria Żodzik w skoku wzwyż, Małgorzata Karpiuk w chodzie na 5 km, Damian Czykier w biegu na 110 metrów przez płotki, Klaudia Kardasz w pchnięciu kulą.

Ponadto w Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce udział biorą absolwenci Politechniki Białostockiej. Marlena Granaszewska, która jest Honorową Ambasadorka Politechniki Białostockiej i skończyła Wydział Inżynierii Zarządzania wystartuje w biegu na 200 metrów. Wojciech Nowicki, który jest Złotym Absolwentem, Honorowym Ambasadorem Politechniki Białostockiej i skończył Wydział Mechaniczny weźmie udział w konkursie rzutu młotem.

Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy sportowe!

(mr)