Uczniowie LO PB z robotem ThreeCy docenieni!

23-03-2020
Konstrktorzy marzeń lo pb konkurs

Robot o nazwie „ThreeCy” budowany przez Polę Zawadzką, Mateusza Matwiejczyka oraz Tomka Radawca – uczniów I klasy LO PB znalazł się w gronie 20 wyróżnionych projektów w konkursie organizowanym przez Centrum Nauki Kopernik.

„Warsztat Konstruktorów Marzeń 2020” polegał na znalezieniu dowolnego problemu w swojej okolicy i zbudowaniu maszyny/urządzenia, które ten problem rozwiąże lub ograniczy. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej zauważyli, że sporym problemem na zajęciach robotyki są śrubki, nakrętki i inne metalowe drobiazgi, które spadają pod ławkę. Młodym ludziom rzadko chce się po nie schylać, szukać i podnosić. Rozwiązaniem ma być ThreeCy – robot zbierający śrubki. Poruszający się na kołach typu omni, wyposażony w elektromagnesy pojazd wyręczy uczniów.

Drużyna z LO PB j otrzyma minigrant na stworzenie i wyposażenie Warsztatu Przestrzeni Twórczej (mobilnego narzędziownika) oraz realizację projektu konstruktorskiego, który będzie zaprezentowany podczas uroczystej gali w Centrum Nauki Kopernik.

Szczegółowe informacje o konkursie są dostępne na stronie internetowej organizatora.