Student PB wyróżniony w prestiżowym konkursie

26-10-2020
projekt motora elektrycznego wykonany w programie CAD
Mateusz Kuprianiuk, świeżo upieczony absolwent studiów magisterskich na kierunku mechanika i budowa maszyn na Wydziale Mechanicznym PB, zdobył wyróżnienie w 19. Studenckim Konkursie Projektowym SOLIDWORKS. To najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs dotyczący tematyki CAD w Polsce.

W konkursie zorganizowanym przez DPS Software co roku biorą udział studenci i uczniowie, którzy do projektowania wykorzystują oprogramowanie SOLIDWORKS, umożliwiające generowanie geometrii przestrzennej projektowanego detalu. Organizatorzy nie narzucają tematów projektów – wszystko zależy od wyobraźni i kreatywności uczestników.

Na konkurs zgłaszane są różne prace – od produktów codziennego użytku, mebli, narzędzi po skomplikowane maszyny i pojazdy. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego projektu wykonanego w oprogramowaniu SOLIDWORKS oraz umożliwienie uczestnikom zaistnienia na rynku inżynierskim.

Mateusz Kuprianiuk zaprojektował motocykl elektryczny z silnikiem BLDC umieszczonym w tylnym kole. Model wygenerował w eDrawings Professional.

Informacje nt. 19 edycji konkursu SOLIDWORKS oraz modele 3D wykonane w CAD sprawdzić można na stronie: www.dps-software.pl/19-edycja-studenckiego-konkursu-projektowego-solidworks-rozstrzygnieta