Robotycy z Wydziału Mechanicznego znów na podium!

21-06-2022
studenci na podium turnieju robotycznego
18 czerwca 2022 r. reprezentacja Koła Naukowego Robotyków wzięła udział w XIII edycji międzynarodowych zawodów Robotic Arena we Wrocławiu. To jedne z największych zawodów robotycznych w Polsce! Nasi studenci pokonali rywali w konkurencjach MiniSumo, MegaSumo oraz Freestyle.

Koło Naukowe Robotyków to jedno z najliczniejszych kół działających na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej. Dlatego na wrocławski turniej wystawiło dwie drużyny.

Pierwsza – SumoMasters – stanęła do walki w kategoriach MegaSumo oraz Enchanted MiniSumo. W kategorii MiniSumo wszystkie wystawione przez drużynę roboty wyszły ze swoich grup startowych. Natomiast do półfinału przeszedł robot Mini Shiny. Podczas swoich walk pokonał roboty Er pięć oraz Er sześć i zajął pierwsze miejsce! W kategorii MegaSumo walki odbywały się na zasadach „każdy z każdym”, a zwycięzcę wyłoniono na podstawie zdobytych punków. Zwycięstwo odniosły konstrukcje KNR: robot Shiny zajął pierwsze miejsce oraz robot Javelin zdobył drugie miejsce w tej kategorii.

Drużyna SumoMasters wystąpiła w składzie: Marcin Dziubek, Michał Falkowski, Kacper Zaleski, Rafał Grabowski, Przemysław Pysiński, Janusz Chmaruk, Norbert Waśkiewicz, Jan Wierzbowicz, Łukasz Kotarski, Piotr Wasilewski, Mateusz Orłowski, Józef Szymelewicz i Mateusz Święcki.

Druga drużyna reprezentująca KNR przybrała nazwę Białystok Dynamics. Na zawody Robotic Arena zabrała konstrukcję „Dzik” i wystartowała w kategorii Freestyle. „Dzik”, czyli robot patrolowy, pokonał swoich rywali i zajął na turnieju pierwsze miejsce!

Drużyna Białystok Dynamics wystąpiła w składzie: Bartek Bałdowski, Dominik Jadczak, Szymon Gałażewski, Paweł Kusznier, Adam Szepietowski, Konrad Kubicki, Emil Szymczyk, Karol Sapiołko, Justyna Dobrzyńska i Karol Haraburda. Ci sami studenci należą do sekcji Argo w Kole Naukowym Robotyków i pracują nad nową konstrukcją analoga łazika marsjańskiego.

Wyjazd na zawody do Wrocławia stanowił dla studentów Wydziału Mechanicznego ciekawe wyzwanie. Osiągnięte sukcesy dodały im energii do dalszej pracy i potwierdziły, że tworzone przez nich konstrukcje pokonują konkurentów.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Studenci z Koła Naukowego Robotyków na podium XIII edycji międzynarodowych zawodów Robotic Arena we Wrocławiu:

• Miejsce pierwsze w kategorii Freestyle: łazik „Dzik” zespołu Białystok Dynamics
  • Miejsce pierwsze w kategorii MiniSumo: robot „Mini Shiny” zespołu Sumomasters
  • Miejsce pierwsze w kategorii MegaSumo: robot „Shiny” zespołu Sumomasters