Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności

Politechnika Białostocka wicemistrzem w AMP w Karate WKF!

10-05-2023
zawodnicy i zawodniczki karate z Politechniki Białostockiej
Politechnika Białostocka zajęła drugie miejsce i została wicemistrzem Polski w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w Karate WKF! Jednocześnie nasza uczelnia zajęła drugie miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych. To wielki sukces naszych reprezentantów oraz ich świetnych wyników w kumite – walkach bezpośrednich z przeciwnikiem. Srebrne medale w kumite mężczyzn wywalczyli Jakub Chłus (kategoria do 60 kg), Krystian Leusz (67 kg), Damian Grzegorczuk (75 kg). Natomiast medale brązowe zdobyły zawodniczki: Klaudia Sokołowska (55 kg), Natalia Siwicka (68 kg) oraz zawodnicy: Konrad Topczewski (67 kg), Jakub Twardowski (75 kg).

W Akademickich Mistrzostwach Polski w Karate WKF, które w dniach 6 – 7 maja 2023 roku zorganizował Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Warszawskiego wystartowało blisko 120 zawodniczek i zawodników z 37 uczelni. W klasyfikacji generalnej uczelni po raz drugi z rzędu zwyciężyła Politechnika Łódzka, wyprzedzając Politechnikę Białostocką. Trzecie miejsce zajął Uniwersytet Gdański.

Politechnikę Białostocką reprezentowali:

• Jakub Chłus (Wydział Elektryczny)
  • Damian Grzegorczuk (Wydział Elektryczny)
  • Hubert Harasimczuk (Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku)
  • Kamil Hryniewski (Wydział Inżynierii Zarządzania)
  • Krystian Leusz (Wydział Inżynierii Zarządzania)
  • Klaudia Arleta Sokołowska (Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku)
  • Natalia Siwicka (Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku)
  • Konrad Topczewski (Wydział Informatyki)
  • Jakub Twarowski (Wydział Inżynierii Zarządzania)

Wśród wyników naszych zawodniczek i zawodników warto podkreślić również 9. miejsce Kamila Hryniewskiego i 11. lokatę Huberta Harasimczuka w klasyfikacji generalnej AMP w Karate WKF w kumite indywidualnym mężczyzn do 84 kg.

W kumite drużynowym mężczyzn nasi zawodnicy: Jakub Chłus, Damian Grzegorczuk, Kamil Hryniewski, Jakub Twarowski uplasowali się na trzecim miejscu na podium. Drużyna kobiet: Klaudia Arleta Sokołowska, Natalia Siwicka również była trzecia w klasyfikacji generalnej.

Gratulujemy!!!

Cykl Akademickich Mistrzostw Polski wspierają sponsor strategiczny Akademickiego Związku Sportowego PZU oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Więcej informacji na:
Facebook/AMP w Karate
AMP w Karate WKF. Wyniki końcowe

(oprac. mr; fot. materiały udostępnione przez reprezentantów Politechniki Białostockiej na Akademickich Mistrzostwach Polski w Karate WKF w Warszawie, 6 – 7 maja 2023 r.)