Zaproszenie na webinarium informacyjne
16-09-2020
W czwartek, 17 września, w trakcie spotkania online omówiona zostanie charakterystyka partnerstw w kontekście nowego konkursu, zasady finansowe, kryteria oceny i formularz wniosku.
Gościem specjalnym wydarzenia będą Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej dr hab. inż. Dorota Krawczyk, prof. PB oraz koordynatorka projektu „GLOCAL – innowacyjne kształcenie przyszłych inżynierów odpowiadające na problemy współczesnych miast” dr Dorota Gawryluk z Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku PB. W czasie sesji zaplanowanej od 11.30 do 12.00 przedstawicielki naszej uczelni opowiedzą o międzynarodowych projektach edukacyjnych, które koordynowały oraz o tym, jak projekt Partnerstw strategicznych może przygotować uczelnię do kształcenia zdalnego.
Do udziału w webinarium zachęcamy szczególnie potencjalnych wnioskodawców w konkursie Partnerstw strategicznych w sektorze szkolnictwa wyższego. Wiadomości uzyskane podczas spotkania będą pomocne w przygotowaniu wniosków oferowanych przez program Erasmus+.
Spotkanie jest skierowane do:
- pracowników dydaktycznych wszystkich dyscyplin naukowych, pragnących realizować projekty międzynarodowe w tematyce digitalizacji i zdalnego nauczania,
- nauczycieli akademickich, którzy chcieliby realizować projekty dotyczące wdrażania nowatorskich metod kształcenia,
- pracowników uczelni zainteresowanych rozwojem swoich umiejętności zarządzania projektami,
- pracowników uczelni zainteresowanych rozwojem własnym i studentów,
- pracowników działów współpracy z zagranicą lub działów ds. projektów międzynarodowych.
Partnerstwa strategiczne to projekty edukacyjne, które umożliwiają współpracę z uczelniami z innych krajów, w celu podnoszenia jakości kształcenia, wdrażanie innowacyjnych metod nauczania, modernizację programów kształcenia i przedmiotów. Projekty w dodatkowym konkursie „Akcja 2 – Partnerstwa na rzecz gotowości do edukacji cyfrowej” mogą trwać od 1 roku do 2 lat (muszą rozpocząć się między 1 marca a 30 czerwca 2021 r.). Średnie dofinansowanie jednego projektu wynosi 230 tys. euro. Termin składania wniosków upływa 29 października 2020 r. Szczegółowe informacje można znaleźć w przewodniku Second Corrigendum to the 2020 Erasmus+ Programme Guide na stronie Komisji Europejskiej.
Webinarium odbędzie się 17 września 2020 r. w godzinach 10:00-13:30. Więcej informacji, program webinarium i rejestracja uczestników dostępna jest na stronie punktu kontaktowego ERASMUS+ w Polsce.