Tydzień dla rozwoju kariery – Targi Pracy Online PB

13-11-2020
Codzienne, od poniedziałku 23 listopada do niedzieli 29 listopada będzie można obejrzeć inspirujące prezentacje, rozmowy z ciekawymi osobami i przedstawicielami pracodawców, a także wziąć udział w warsztatach.

Targi Pracy organizuje Biuro Karier i Współpracy z Absolwentami PB. Tegoroczna edycja jest wyjątkowo bogata. Dzięki formule online, oprócz spotkań z pracodawcami, którzy przygotowali specjalne „targowe” oferty pracy, wszyscy chętni będą mogli skorzystać z warsztatów oraz obejrzeć prezentacje i wywiady, które pozwolą świadomie budować swoją ścieżkę kariery.

Spotkania z pracodawcami online

W ciągu siedmiu dni targów zaprezentuje się kilkunastu pracodawców. Będzie można obejrzeć wywiady z przedstawicielami firm, które aktualnie poszukują pracowników. To doskonała okazja, by dowiedzieć się, jak w praktyce wygląda rekrutacja, czego można spodziewać się na rozmowie kwalifikacyjnej i jakich błędów unikać, aplikując do firmy. Poza wywiadami, będą dostępne też wizytówki video tych przedsiębiorstw, które aktualnie prowadzą rekrutację. Wszystkie oferty pracy, jakie pojawią się podczas targów, będą przedstawione w przystępnej formule, by ułatwić kandydatom ich przegląd i aplikację.

Warsztaty z tworzenia CV w j. angielskim i spotkanie dla przyszłych przedsiębiorców

Oprócz rozmów z pracodawcami, pojawią się także praktyczne warsztaty online z tworzenia CV w języku angielskim. Zostaną one poprowadzone zdalnie przez native speakera ze szkoły języków obcych Linguo. To wyjątkowa okazja dla wszystkich studentów, by udoskonalić lub stworzyć od początku swoje pierwsze CV w języku angielskim.

Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku zaprasza studentów i absolwentów Politechniki Białostockiej na spotkanie tematyczne online, dotyczące rejestracji jednoosobowej działalności gospodarczej i tworzenia biznesplanu.

Erasmus+ i jego wpływ na karierę

O znaczeniu wyjazdów międzynarodowych w ramach programu Erasmus+  w kontekście przyszłej kariery zawodowej opowie przedstawicielka Biura ds. Współpracy Międzynarodowej PB.

Wywiady z inspirującymi osobami i praktyczne prezentacje

Poza wiedzą odnośnie ofert regionalnych i ogólnopolskich pracodawców, będzie też można dowiedzieć się więcej nt. świadomego budowania swojej ścieżki kariery.

Dr hab. Joanna Moczydłowska, prof. PB z Wydziału Inżynierii Zarządzania przygotowała specjalną prezentację, w której zdradzi kilka praktycznych wskazówek w kwestii poszukiwania pracy.

Absolwent Wydziału Informatyki PB oraz doświadczony programista Maciej Aniserowicz w ramach wywiadu odpowiedział na pytania nurtujące przyszłych programistów, obalił też kilka mitów związanych z tym zawodem. Nasz absolwent swoją praktyczną wiedzę wykorzystuje obecnie szkoląc programistów, pomagając im podnieść kompetencje i budować satysfakcjonującą ścieżkę rozwoju.

W jaki sposób wolontariat może wpływać na rozwój naszej kariery i czego może nas nauczyć? O tym też będzie można posłuchać w trakcie targów z ust doświadczonej wolontariuszki, która w nietypowy sposób pomaga innym.

O nieoczywistych sposobach poszukiwania pracy i ich skuteczności opowie natomiast doświadczony przedsiębiorca, freelancer, wykładowca i szkoleniowiec, specjalista social media i facebook ads w e-commerce, który w środku pandemii postanowił… zmienić pracę – Jan Jankowski.

Z myślą o studentach, absolwentach i pracownikach Politechniki Białostockiej zainteresowanych tematem podniesienia jakości swojej pracy będzie dostępna prezentacja trenera kreatywności i brainstormera – Marcina Nawrockiego, który opowie o metodzie Design Thinking. Pozwala ona szybciej i skuteczniej odkrywać nieszablonowe rozwiązania, które korzystnie wpływają na jakość pracy, nauki czy rozwój projektu.

Harmonogram tegorocznych Targów Pracy Online Politechniki Białostockiej znajduje się na stronie Biura Karier:

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku.

Zadbaj o swoją karierę, znajdź ciekawą ofertę pracy – bądź z nami podczas Targów Pracy Online Politechniki Białostockiej!