Szansa na indeks! Białostocki Test Informatyków na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej

20-11-2023
grafika BTI 2023

To już X edycja ogólnopolskiego konkursu o indeks Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej!

Do 22 listopada trwają zapisy na Białostocki Test Informatyków!

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół średnich oraz studenci.

W tym roku 4 osoby mają szansę wygrać indeksy na naszą uczelnię. Laureaci otrzymają też nagrody pieniężne.

To będzie strzał w dziesiątkę! Zbliża się X. edycja  ogólnopolskiego konkursu, skierowanego do pasjonatów informatyki i przyszłych specjalistów branży IT! Białostocki Test Informatyków (BTI) odbędzie się 29 listopada 2023 na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Do 22 listopada trwa rejestracja uczestników! Warto się pospieszyć! Chętnych, by wziąć udział w konkursie z roku na rok przybywa!
Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Rektor Politechniki Białostockiej.

DLA KOGO
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski oraz studentów uczelni wyższych. Uczniowie rozwiązują te same zadania, co studenci. Jest więc to niepowtarzalna okazja do sprawdzenia swoich sił! Przygotowaliśmy zadania w formie testu wielokrotnego wyboru z 9 kategorii tematycznych:

• cyberbezpieczeństwo
  • bazy danych
  • DevOps
  • technologie chmurowe – Azure
  • technologie webowe
  • znajomość języka C++
  • znajomość języka C#
  • znajomość języka Java
  • znajomość języka Python.

NAGRODY
Stawka jest wysoka! W grę wchodzi supernagroda! Mamy do rozdania aż 4 indeksy na Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej. Po uzyskaniu matury można wybrać dowolny kierunek na WI i zacząć studia z pominięciem konkursu świadectw! Laureaci otrzymają też nagrody pieniężne!

• Zdobywcy pierwszego, drugiego, trzeciego i czwartego miejsca otrzymają indeks na WI PB oraz odpowiednio 500 zł, 300 zł, 200 zł i 200 zł.
  • Spośród wszystkich uczestników wybrane zostaną 3 osoby, które w poszczególnych kategoriach tematycznych zdobyły największą liczbę punktów. Zdobywca pierwszego miejsca w kategorii tematycznej otrzymuje nagrodę pieniężną: 500 zł. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca otrzymają odpowiednio 300 zł i 200 zł.

Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w konkursie i wynik otrzymany w poszczególnych kategoriach tematycznych.

SPOTKANIE Z FIRMAMI IT
Ogromną wartością wydarzenia jest możliwość poznania firm z branży IT, które będą miały swoje stanowiska na Wydziale Informatyki. To będzie niepowtarzalna szansa, by porozmawiać z przedstawicielami czołowych firm informatycznych i kto wie, może poznać swojego przyszłego pracodawcę?! Przyjdź i poznaj wymiataczy branży IT:

Britenet, Computer Plus, cronn, EY, LBPro, PLUM, Softserve, Sollers, Spyrosoft, Transition Technologies MS, Transition Technologies PSC, Transition Technologies–Software, X-code, Inspeerity, Workai, ZETO

REJESTRACJA

Gotowy do działania? Zarejestruj się na stronie! Trwa rejestracja! Masz czas do 22 listopada, ale nie zwlekaj. Kto pierwszy – ten lepszy!

HARMONOGRAM WYDARZENIA:

• 22.11.2023 – zamknięcie rejestracji (lub wcześniej po wyczerpaniu limitu miejsc)
  • 29.11.2023 godz. 9:00 – 13.30 – prezentacja firm – hol w budynku C
  • 29.11.2023 godz. 11:00 – rozpoczęcie Testu
  • 29.11.2023 godz. 13:30 – gala rozdania nagród – Aula 23C

Więcej informacji na stronie wydarzenia – sprawdź!

Wydarzenie objęła honorowym patronatem dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB, Rektor Politechniki Białostockiej.

Organizatorzy: Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej, Politechnika Białostocka

Partnerzy: Britenet, T-Matic Computer Plus, cronn, EY, Inspeerity, LBPro, PLUM, Softserve, Sollers, Spyrosoft, Transition Technologies MS, Transition Technologies PSC, Transition Technologies–Software, X-code, Workai, ZETO

Patron Medialny: Radio Akadera

grafiki BTI logówki