Shesnnovation Academy, czyli dziewczyny robią start-upy!

07-10-2019
Shesnnovation Academy

Trwa rekrutacja do wyjątkowego programu, skierowanego do przedsiębiorczych studentek, doktorantek i  absolwentek kierunków technicznych, biznesowych i humanistycznych. W jego ramach dziewczyny będą mogły, przy wsparciu mentorek, wprowadzić swoje technologiczne pomysły w życie.

Jest to pierwszy, a zarazem jedyny tego typu program w Polsce, gdzie damska pasja do technologii spotyka się z biznesowym know-how. Jego celem jest stworzenie kobiecych start-upów w obszarze STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics). W ramach Shesnnovation Academy odbędzie się cykl spotkań z mentorami i ekspertami oraz warsztatów i seminariów. Dzięki temu ambitne dziewczyny przy wsparciu doświadczonych mentorek będą mogły omówić swoje pomysły i uzyskać cenne rady. Projekt jest kontynuacją Girls go start-up! Academy.

W ramach Shesnnovation Academy uczestniczki będą miały możliwość:

• nabycia umiejętności biznesowych i miękkich niezbędnych do rozpoczęcia działalności gospodarczej,
  • współpracy ze wspaniałymi mentorkami, które osiągnęły spektakularne sukcesy biznesowe i chcą dzielić się swoją wiedzą,
  • nawiązania trwałych relacji i poszerzenia bazy kontaktów,
  • uzyskania dostępu do odpowiedniego finansowania poprzez rozmowy z inwestorami, funduszami VC czy akceleratorami startupów.

Dodatkowo program zwieńczy konkurs na najlepszy kobiecy start-up technologiczny.

Rekrutacja do Shesnnovation Academy kończy się 16 października 2019 r. W zgłoszeniu należy krótko opisać swój pomysł oraz wybrać jedną z 35 mentorek. Są nimi wybitne przedstawicielki kobiecego biznesu i świata nauki. Wśród nich znajdziemy menedżerki najwyższego szczebla globalnych firm (np. Dominika Bettman, CEO w Siemens Polska, Krystyna Boczkowska, b. CEO firmy Bosch, Grażyna Piotrowska Oliwa, CEO w Virgin Mobile), założycielki firm (np. Martyna Sztaba, założycielka i CEO Syntoil), a także naukowczynie (np. Agnieszka Sobczak-Kupiec z Politechniki Krakowskiej).

Uroczysta inauguracja programu nastąpi podczas międzynarodowej konferencji Perspektywy Women in Tech Summit (13-14 listopada 2019 w Warszawie). Tam podopieczne Akademii spotkają się po raz pierwszy ze swoimi mentorkami, a oprócz tego będą mogły wysłuchać wielu inspirujących wykładów i dyskusji panelowych. A potem? Uczestniczki programu przez sześć miesięcy będą pracowały nad swoim pomysłem.

Shesnnovation Academy jest odpowiedzią na potrzeby rynku, gdzie kobiety stanowią zdecydowaną mniejszość wśród założycieli startupów. Według raportu z 2018 roku przygotowanego przez Startup Poland jest to zaledwie 26%. Dzięki wsparciu doświadczonych mentorek ta sytuacja ma szansę się zmienić.

Organizatorami programu są: Fundacja Edukacyjna Perspektywy, Citi Foundation, Stowarzyszenie Top500 Innovators. Natomiast Partnerami merytorycznymi są: Fundacja Kronenberga oraz SGH w Warszawie.

Szczegółowe informacje o programie się dostępne na stronie internetowej Shesnnovation Academy.