Różne aspekty zarządzania produkcją – międzynarodowa konferencja na Politechnice Białostockiej

08-09-2021
Konferencja EPPM 2021 na Politechnice Bialostockiej
W dniach 19-21 września 2021 r. na Politechnice Białostockiej odbędzie się 11th International Conference on Engineering, Project and Production Management. Międzynarodowe forum specjalistów z zakresu zarządzania i inżynierii produkcji będzie miało formułę online. Osoby zainteresowane wciąż mogą dołączyć do wydarzenia. Zapisy (odpłatne) prowadzone są na stronie EPPM 2021.

To już 11. edycja międzynarodowej konferencji naukowej, organizowanej cyklicznie pod auspicjami Association of Engineering, Project, and Production Management (EPPM) z siedzibą na Tajwanie, Komitetu Inżynierii Produkcji Polskiej Akademii Nauk oraz International Society for Manufacturing, Service and Management Engineering (ISMSME).

Po raz drugi, po edycji w 2016 roku, organizację wydarzenia powierzono Wydziałowi Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej, który w tym zakresie współpracuje z Politechniką Krakowską.

Konferencja zyskała renomę dzięki wysokiemu poziomowi naukowemu oraz jej głównemu inicjatorowi, czyli Association of Engineering, Project and Production Management. Jej poprzednie edycje odbywały się w m.in. w Australii, Singapurze, Jordanii. Południowej Afryce, Wielkiej Brytanii – podkreśla dr hab. inż. Katarzyna Halicka, prof. PB, dziekan Wydziału Inżynierii Zarządzania, członek komitetu organizacyjnego konferencji EPPM 2021.

Udział w wydarzeniu potwierdziło 90 uczestników, reprezentantów ośrodków naukowych z kilkunastu państw świata: Nowej Zelandii, Republiki Południowej Afryki, Grecji, Brazylii, Tajlandii, Wielkiej Brytanii, Litwy i oczywiście Polski. Wystąpienia wygłoszone podczas sesji naukowych znajdą się w wydawnictwie pokonferencyjnym, które zostanie opublikowane na stronie eppm2021.pb.edu.pl.

Główny obszar naukowy konferencji to zarządzanie i inżynieria produkcji. Formuła wydarzenia pozwala w pełni oddać interdyscyplinarny charakter tej dziedziny. Zaprezentować szeroki zakres najnowszych osiągnięć i problemów badawczych. Podczas poszczególnych sesji pojawią się wystąpienia z zakresu zarządzania projektami i produkcją w sektorze budowlanym, transportowym, logistycznym, a nawet motoryzacyjnym. Będą też tematy z obszaru inżynierii przemysłowej, rolnej, systemów zarządzania operacyjnego i wspomagania decyzji, zrównoważonych technologii, zarządzania jakością oraz prognozowania strategicznego – mówi dr hab. inż. Katarzyna Halicka, prof. PB.

W gronie keynote speakers konferencji są wybitni specjaliści:

• Caroline V. Rudziński, profesor zarządzania strategicznego w Wyższej Szkole Ekonomii i Prawa w Berlinie. To znana futurystka i badaczka trendów. Jej specjalnością jest opracowywanie innowacyjnych koncepcji na przyszłość. Była członkiem zespołu opracowującego nową strategię „TRANSFORM2025+” dla marki samochodów osobowych Volkswagen;
  • Ozcan Saritas, redaktor naczelny czasopisma „Foresight”. Jego badania koncentrują się na innowacjach, polityce i zarządzaniu przyszłością, ze szczególnym uwzględnieniem foresightu społeczno-ekonomicznego oraz technologicznego;
  • Timothy J. Collins z Walsh University w USA, specjalista w zakresie zarządzania technicznego oraz zarządzania inżynierią;
  • Ibon Zugasti – uznany doradca w zakresie foresightu strategicznego. Pełni funkcje dyrektora firmy Prospektiker, managera rozwoju terytorialnego w LKS (Dział Konsultingowy Korporacji Mondragon), przewodniczącego hiszpańskiego węzła the Millennium Project, członka zarządu Foresight Europe Network (FEN). Kierował projektami doradczymi i badawczymi w dziedzinach takich jak foresight, zrównoważony rozwój regionalny. Doradzał też Komitetowi Regionów UE przy uruchomieniu Europejskiej Platformy Foresightu Terytorialnego.

Organizacja konferencji jest dofinansowana ze środków Ministerstwa Nauki i Edukacji w ramach programu „Doskonała Nauka”. Wydarzenie wsparł też Urząd Miejski w Białymstoku.

Więcej informacji na stronie internetowej: EPPM 2021 – 11th International Conference on Engineering, Project, and Production Management

(mr, na podstawie: Wydział Inżynierii Zarządzania PB)